سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: ما امسال امیدواریم یکی از سکوهای جهانی را کسب کنیم و شاید برای نخستین بار به فینال 
عطایی: با تمام داشته‌هایمان به مسابقات جهانی می‌رویم/ با کولاکوویچ توافق و تعامل کردیم

به گزارش مازندلیگ، در شرایطی که اردوی تیم ملی والیبال بزرگسالان از فردا زیر نظر ایگور کولاکوویچ استارت می خورد، تیم جوانان نیز از شنبه هفته آینده اردوی خود را برای حضور در مسابقات جهانی آغاز می کند.


اتفاقی که مثل سال گذشته به چالشی میان این ۲ تیم تبدیل شده، داشتن چند بازیکن مشترک است که تقریبا ترکیب اصلی تیم جوانان را تشکیل می دهند. بازیکنانی همچون امیرحسین اسفندیار، امیرحسین توخته، مرتضی شریفی، مهران فیض، محمدعلی فلاحت خواه، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور هم از سوی کولاکوویچ و هم از سوی عطایی دعوت شده اند.


به همین بهانه سرمربی تیم والیبال جوانان همکلام شدیم تا از چگونگی تعامل میان این ۲ تیم باخبر شویم. بهروز عطایی در این باره به خبرنگار "ورزش سه" گفت: مشکل خاصی نیست. سال گذشته هم چنین تداخلی وجود داشت، اما با تعاملی که داشتیم، در نهایت همه بازیکنان را برای مسابقات قهرمانی آسیا در اختیار گرفتیم. برای امسال هم در روزهای پایانی سال ۹۷ با خوش خبر و کولاکوویچ نشستی را برگزار کردیم و تعامل خیلی خوبی داشتیم. فعلا بازیکنانی که به اردوی تیم بزرگسالان دعوت شده اند، در تمرینات این تیم شرکت می کنند و به تدریج در اختیار ما قرار می گیرند. ما با تمام قدرت در مسابقات جهانی جوانان در بحرین شرکت خواهیم کرد.
وی درباره برنامه های تیم جوانان برای حضور پرقدرت در مسابقات جهانی عنوان کرد: یکی، ۲ اردوی خارجی مدنظرمان هست. سال قبل که در تورنمنت چهارجانبه اسلوونی شرکت کردیم، سرمربی روسیه از ما برای حضور در یک تورنمنت چهارجانبه به میزبانی این کشور دعوت کرد. به ما گفتند به جز روسیه و ایران، ایتالیا و یک تیم دیگر هم در این تورنمنت حاضر هستند. البته این دعوت شفاهی بوده و باید طی روزهای آینده آن را به صورت کتبی برای ما ارسال کنند. یک اردوی دیگر هم نزدیک مسابقات خواهیم داشت تا بتوانیم خودمان را محک بزنیم.


سرمربی تیم جوانان در رابطه با تغییرات احتمالی در ترکیب این تیم نسبت به سال قبل بیان داشت: شاکله تیم ما مشخص است، اما شاید چند تغییر هم داشته باشیم. خیلی از مسائل به اتفاقات داخل اردو ربط دارد که هر کسی از نظر آمادگی بهتر باشد، انتخاب می شود. ترکیب تیم جوانان خیلی تغییر نخواهد کرد.


عطایی در پایان درباره احتمال کسب نخستین قهرمانی تیم جوانان ایران در مسابقات جهانی گفت: در ۲۰ سال اخیر که والیبال ایران روند رو به جلویی داشته، هر چقدر از پایین به بالا می رویم، سرعت پیشرفت کمتر می شود. در نوجوانان فوق العاده بودیم و چند بار قهرمان و نایب قهرمان جهان شدیم. در جوانان یک بار سوم و دو بار پنجم شدیم. در امیدها و بزرگسالان هم سابقه ششمی جهان را داریم. با این حال ما امسال امیدواریم یکی از سکوهای جهانی را کسب کنیم. اگر به فینال برسیم که یک نتیجه تاریخی را به دست آوردیم.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد