تیم ملی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران با درخشش مازنی ها موفق شد عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهد.
غرش مازنی ها مغولستان را به لرزه در آورد/ فروتن و سوادکوهی هم طلایی شدند

به گزارش مازندلیگ، در روز پایانی مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا در اولان باتور مغولستان، علی سوادکوهی در ۷۹، احمد بذری در ۸۶ و عباس فروتن در ۹۷ کیلوگرم از مازندران صاحب سه مدال طلا شدند تا شاگردان علیرضا رضایی با کسب ۴ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز مقتدرانه قهرمان آسیا شوند.

در روز گذشته نیز امیر محمد یزدانی از قائمشهر در ۶۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند تا سه طلا و یک نقره حاصل تلاش مازنی ها در این رقابت ها باشد.

در پایان مسابقات کشتی آزاد، ایران با ۲۰۰ امتیاز قهرمان شد، مغولستان میزبان با ۱۷۷ امتیاز بر سکوی دوم ایستاد و قزاقستان با ۱۴۶ امتیاز سوم شد.

نتایج روز پایانی نمایندگان مازنی ایران در مسابقات آسیایی ۲۰۱۹ زیر ۲۳ سال:

 در وزن ۷۹ کیلوگرم، علی سوادکوهی در دور اولمراتبک ماژیتوف از قزاقستان را ۱۰ بر صفر برد، سپسباساندورج از مغولستان را ۱۱ بر صفر شکست داد و در کشتی سوم آتای ایزابکوف از قرقیزستان را ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. سوادکوهی در مسابقه آخر ویرود گولیا از هند را ۸ بر ۲ شکست داد و صاحب مدال طلا شد. مسابقات این وزن دوره‌ای بود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم ۵ نفر حضور داشتند که احمد بذری در کشتی نخست با نتیجه ۵ بر یک گانخویاک گانباتار از مغولستان را مغلوب کرد وی در کشتی بعد با نتیجه ۱۲ بر یک پراوین از هند را شکست داد و در کشتی سوم با نتیجه ۱۲ بر یک برابر دولتمیرات اورازگیلیوف از ترکمنستان به برتری رسید و در دیدار چهارم و نهایی خود نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد یسکالی دولتکازی از قزاقستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم، عباس فروتن ابتدا توموربات از مغولستان را ۵-۰ برد، سپس با حساب ۱۰ بر صفر از سد حسین نصیر از هند گذشت و در کشتی سوم، ۱۵ بر ۵ژاسولان یرمنبت از قزاقستان را شکست داد.

فروتن در دور آخر باید به مصاف نوردولتوف از قرقیزستان می‌رفت که کشتی گیر قرقیز به روی تشک حاضر نشد و فروتن مدال طلای وزن ۹۷ کیلوگرم را بر گردن انداخت.رقابتهای این وزن نیز دوره‌ای بود.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۲۰۰ امتیاز ۲- مغولستان ۱۷۷ امتیاز ۳- قزاقستان ۱۴۶ امتیاز ۴- هند ۱۴۰ امتیاز ۵- قرقیزستان ۱۱۴ امتیاز ۶- ترکمنستان ۷۵ امتیاز




نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد