کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا

احمد بذری به مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا در مغولستان دست یافت.  
کولاک مازنی ها در مغولستان/ بذری به مدال طلا رسید؛  راهیابی سوادکوهی و فروتن به فینال

به گزارش مازندلیگ، مسابقات چهار وزن پایانی رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر اولان‌باتور مغولستان در حال برگزاری است که احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود به مدال طلا دست یافت. همچنین علی سوادکوهی و عباس فروتن در اوزان 79 و 97 کیلوگرم بعدازظهر امروز برای کسب مدال طلا به میدان می‌روند.

نتایج کشتی‌گیران مازنی کشورمان به شرح زیر است:

رقابت‌های وزن 79 کیلوگرم نیز با حضور پنج کشتی‌گیر و به صورت دوره‌ای در یک گروه برگزار شد. علی سوادکوهی دلاور ساروی در این وزن ابتدا با نتیجه 10 بر صفر از سد «موراتبک ماجیتوف» از قزاقستان گذشت و در مبارزه دوم با نتیجه 11 بر صفر «تسرنداش باساندورج» از مغولستان را از پیش رو برداشت. نماینده کشورمان در دیدار سوم خود با نتیجه 11 بر صفر مقابل «آتای ایزابکوف» از قرقیزستان پیروز شد. سوادکوهی بعدازظهر امروز و در دیدار چهارم برای کسب مدال طلا به مصاف «وردیو گولیا» از هند خواهد رفت.

مبارزات وزن 86 کیلوگرم نیز با حضور پنج کشتی‌گیر برگزار شد و احمد بذری از قلعه پایان گلوگاه در کشتی نخست با نتیجه 5 بر یک «گانخویاک گانباتار» از مغولستان را مغلوب کرد. وی در کشتی بعد با نتیجه 12 بر یک «پراوین» از هند را شکست داد و در کشتی سوم با نتیجه 12 بر یک برابر «دولتمیرات اورازگیلیوف» از ترکمنستان به برتری رسید. نماینده وزن 86 کیلوگرم کشتی کشورمان در دیدار چهارم و نهایی خود نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل «یسکالی دولتکازی» از قزاقستان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

دیدارهای اوزان 97 کیلوگرم نیز با حضور پنج کشتی‌گیر برگزار شد و عباس فروتن بابلی در دور اول مقابل «مونگونشاگی توموربات» از مغولستان با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد. آخرین نماینده کشورمان در دور دوم مسابقات با نتیجه 10 بر صفر «حسین نصیر» از هند را مغلوب کرد و در مبارزه سوم  با نتیجه 15 بر 5  از سد «ژاسولان یرمنبت» از قزاقستان گذشت. فروتن در کشتی چهارم و پایانی خود با «کونای نورداولتوف» از قرقیزستان مبارزه می‌کند و در صورت برتری یک مدال طلای دیگر به جمع مدال‌های طلای ایران اضافه خواهد کرد.

رقابت‌های نهایی اوزان فوق بعدازظهر امروز (یکشنبه) برگزار خواهد شد.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد