اختصاصی؛

مازندلیگ/ سیاوش زمانزاده: مراسم برترینهای داوری فوتبال ، فوتسا ل و فوتبا ل ساحلی روز دوشنبه درتهران برگزار شد . ومحمودنصیرلو داوربین  ا لمللی فوتسا ل بعنوان برترین داور فوتسا ل برای دهمین بار پیا پی قرار گرفت . نصیرلو یکی از داورا نی بود که دیدار حسا س فینال گیتی پسند و مس سونگون را دربازی برگشت  قضاوت کرد .ویکبار دیگر ثابت کرد که در داوری فوتسا ل برند محسوب می شود .
گفتگوی مازندلیگ با محمودرضا  نصیرلو بهترین داور فوتسال ایران

محمود نصیرلو اهل شهرستان تنکابن از شهرستانهای استان مازندران است و داوری را نیز از همین شهرستان استارت زد و به مدارج عالی رسید .

روز گذشته فرصتی پیش آمد تا در حاشیه برگزاری مسابقات فوتسال موسسه آموزش عالی شفق فرصتی شد تا گفتگویی با ایشان داشته باشیم .

داوربین المللی فوتسال ایران درباره قضاوت بازی فینال بین دو تیم گیتی پسند و مس سونگون درسا لن پیروزی اصفهان گفت : باتوجه به ماراتن لیگ برتر فوتسال که برای اولین بار وارد مرحله پلی آ ف شد . برگزاری مرحله پلی آف فوتسال به جهت استاندار سازی لیگ برتر فوتسال و بالا بردن جذابیت این مسابقات بود . برگزاری مسابقات پلی آف به تیم ملی  ایران کمک فراوانی می کرد.

وی در ادامه افزود : خیلی خوشحالم که برای بازی فینال انتخاب شدم هرچند که داوران دیگری هم بودن که می توانستند این بازی را قضاوت کنند .  داورانی مانند عرض پیما و حفیظی داوران بین الملی فوتسا ل ایران جز نفراتی که می توانستند این بازی را قضاوت کنند . اما به هرحال قرعه به نام ما افتاد واین مهم به خاطراین بود که ما در طول لیگ نمرات بسیار خوبی کسب کردیم و قضاوتهای خوبی داشتیم . فرصتی بود که بتوانم این بازی را قضاوت کنم . خیلی لذت بردم از کیفیت بازی دو تیم . مهمترین فاکتوری که این بازی داشت حضور تماشاگران در سالن بود . بعد از سالنی مملو از تماشاگران اصفها نی وتبریزی بود . این اتفاق نوید آن را داد که آشتی میان تماشاگران و فوتسال صورت گرفته است . امیدوارم فدارسیون فوتبال و کمیته فوتسال از این فرصت استفاده کنند و بدانند سرمایه اصلی ما تماشاگران هستند .

نصیرلو درادامه یاد آور شد : این دو تیم شالوده اصلی تیم ملی فوتسال کشورمان را تشکیل می دهند از لحاظ فنی در سطح بسیار بالایی قرار دارند . بازی جذابی را از هر دو تیم شاهد بودیم نمی توانم از لحاظ فنی در باره قهرما نی مس سونگون صحبت کنم  ولی طبیعتا آنها در نیمه دوم از فرصت ها بیشتر استفاده کردند و قهرمان شدند من تبریک می گم به مجموعه مس سونگون و گیتی پسند اصفهان همکاری لازم را برای انجام بازی فینال داشتند  و ما مشکل عمده ای در طول قضاوت بازی نداشتیم .

داور بین المللی فوتسال ایران در باره قضاوتهای فوتسال در طول فصل گفت : لیگ برتر فوتسال در سطح بسیار بالایی برگزار می شود  و برترین لیگ قاره آسیاست . داوران ماهم خیلی خوب قضاوت کردند . در کلاس داوری پیش فصل در شهرستان رامسر پدرو گالان  مدرس برتر داوری فوتسال دنیا و مسئول داوران کمیته فوتسال در فیفا به ایران آمد .

کلاس بسیار خوبی را گذراندیم . برگزاری این کلاس باعث شد که همسان سازی ها و هماهنگی ها ی خوبی در امر قضاوت صورت بگیرد درنیم فصل هم کلاس دوروزه ای برگزار شد . یکی از بهترین تصمیماتی که هم گرفت کمیته فوتسال گرفت هم این بود که کلاس یک روزه ای درشهرستان نطنز برای پلی آف برگزار شد .

این مساله باعث شد  که داوران ما قضاوتی در سطح بازیهای پلی آف برگزار کنند .0   ودر مجموع باید گفت که داوری ها کلاس بالایی داشت.همه این مسالیل باعث شد تا با جوانگرایی در کنار با تجربه ها فصل بسیار خوبی نسبت به سالهای قبل چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ کیفیت برگزاری و قضاوت داشتیم .

نصیرلو دربخش پایانی گفتگو درباره لیگ فوتسال یکبار دیگر از مجموعه دو تیم مس سونگون و گیتی پسند تشکر کرد که در امر قضاوت همکاری بالایی داشتند .  وی از کمیته فوتسال و ریاست فدارسیون فوتبال و مجموعه آنها تشکر کرد . و یاد آور شد حضور  ریس کمیته داوران در دیدار پایانی باعث شد که اهمیت لیگ فوتسال مشخص بشود .

نصیرلو درباره خداحافظی علیرضا عبدالغنی داور پیشکسوت فوتسال در حاشیه برگزاری دیدار فینال رفت گفت : علیرضا عبدالغنی همیشه یکی از بهترینها داوری فوتسال بود . همیشه بعنوان یک بزرگتر و رفیق در کنار داوران فوتسال بود . مراسمی در خور شان ایشان ترتیب داده شد . و خوشحالم که خیلی خوب خداحافظی کرد . از هیات فوتبال چهار محا ل و بختیاری تشکر می کنم که در دیدار فینال حضور داشتن امیدوارم این مساله در تمام استان ها باب بشود که برای داوری که از داوری خداحافظی می کنه این اتفاق رخ بده از علیرضا عبدالغنی تشکر می کنم که در سخترین شرایط کنار ما بود وامیدوارم تجربه هایش در امر نظارت در اختیارمجموعه داوری فوتسال  قرار بده .

داوربین المللی فوتسال ایران درباه انتخابش بعنوان برترین داور فوتسال و  تقدیر از او در مراسم جشن نامی نو  اسپانسر داوری ایران گفت : خداراشاکرم که بازهم فضا ایجاد شد  که یکبار دیگه  بعنوان داوربرتر فوتسال ایران انتخاب می شوم این دهمین سال پیاپی است که این اتفاق می افتد و این مهم برای من جز ویترین افتخارات داوری من است هرچند این اتفاق تنهایی ندارم . داوری یک کار جمعی است و نیاز به یک هماهنگی و کار تیمی دارد. جادارد از مردم خوب شهرستان تنکابن تشکر کنم . از محبتهایی که همیشه نسبت به من داشتند . امیدوارم با کسب این عناوین و حضور در میادین بین المللی گوشه ای از محبتهای مردم شهرم جبران کنم .

نصیرلو درباره انتخاب علیرضا سهرابی بعنوان سرپرست ریاست کمیته داوران فوتبال ایران گفت : جادارد از زحمات چند ساله آقای اصفهانیان تشکر کنم ایشان زحمات زیادی برای داوری ایران کشیدن و واقعا حیف شد که بنا به دلایلی دیگر نمی توانیم از حضور ایشان استفاده کنیم امیدواریم در جا دیگری از این توانمندهای ایشان در امر داوری بهره لازم را ببریم . به یار و رفیق و همراه همیشگی ام علیرضا سهرابی عزیز تبریک می گم که این مسئولیت برعهده گرفت مطئنا " در حال حاضر و در مقطعی لیگ برتر فوتبال ایران دراوج حساسیت قرار دارد مسئولیت بسیار سنگینی به ایشان محول شده است امیدوارم ایشان از مسئولیت مهمی که به او محول شده است بربیاد . ولیگ برتر فوتبال  ایران هم در این مقطع حساس با اتفاقات خوبی برای داوری همراه باشد .

نصیرلو در بخشی دیگری  درباره تغییرات قوانین  داوری فوتبال و فوتسال از چند ماه آینده گفت : فکر می کنم در باره تغییرات داوری فوتسا ل این اتفاق قبل از جام جهانی آینده رخ بدهد . و باید دید این دگرگونی چه تاثیری داوری ایجاد می کند .

نصیرلو در پایان ضمن از تشکر همسر و فرزندانش و خانواده اش  گفت : در طول سال نود وهفت من حضور کمی در کنار خانواده داشتم وباید از همسر و فرزندانم تشکرکنم . که همیشه یار و یاور همراه من بودن از کسانی که در راه پیشرفت داوری هم به من کمک کردن تشکر می کنم وامیدوارم تا جایی که در توانم هست بتوانم به پیشرفت قضاوت و داوری در فوتسال کمک کنم .نمایش ساده


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد