فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص اعلام بازنشستگی سلیمی کاری که باید را انجام داد و حالا نوبت بهداد است که تصمیم نهایی را بگیرد.
فدراسیون وزنه‌برداری کارش را کرد؛ حالا نوبت سلیمی است/ در انتظار تصمیم سرنوشت‌ساز بهداد
به گزارش مازندلیگ، بهداد سلیمی قهرمان المپیک 2012 لندن و وزنه‌بردار مستعدی که بعد از حسین رضازاده بار دیگر عنوان «قوی‌ترین مرد جهان» را از آن وزنه‌برداری ایران کرد، بعد از کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی، گفت که دیگر قصد وزنه زدن ندارد و از دنیای قهرمانی کناره‌گیری خواهد کرد. تصمیمی که خیلی از اهالی این رشته و کارشناسان اعتقاد داشتند به موقع نبوده و بهداد لااقل تا المپیک 2020 توکیو نیز می‌تواند برای ایران مدال بگیرد. هرچند چند سالی است طلای دسته فوق‌سنگین جهان و المپیک از آنِ تالاخادزه گرجستانی است و با بازگشت سعید علی‌حسینی بعد از اتمام دوره محرومیت، حالا ایران با دو وزنه‌بردار، مدعی مدال‌های نقره و برنز جهان است.

برخی از مربیان هم معتقد بودند بهداد بیش از هر کسی به وضعیت بدنی‌اش آگاه است و با توجه به جراحی‌ که روی زانویش انجام داده،‌ صلاح دانسته از دنیای قهرمانی کناره‌گیری کند و این تصمیم با توجه به اینکه او طلای بازی‌های آسیایی را گرفته می‌تواند یک تصمیم منطقی و خداحافظیِ در اوج باشد و حالا در عرصه‌ای دیگر در خدمت وزنه‌برداری ایران باشد.

چندی پیش ماموران وادا برای گرفتن تست دوپینگ به ایران آمدند و به خانه چند ورزشکار ایران رفته و نمونه‌گیری کردند. وقتی بهداد سلیمی هم عنوان کرد که ماموران نهاد بین‌المللی ضد دوپینگ سراغ او هم آمده‌اند، مشخص شد که فدراسیون وزنه‌برداری فرم مربوط به اعلام بازنشستگی این ورزشکار را به IWF ارسال نکرده است اما این موضوع چه دلیلی داشته است؟

ماجرا از این قرار است که فدراسیون وزنه‌برداری به دلیل عدم حضور سلیمی در تهران نامه مربوط به بازنشستگی بهداد سلیمی را از طریق تلفن همراه برای او ارسال و البته چند بار نیز به صورت شفاهی با او صحبت کرده است. فدراسیون وزنه‌برداری نمی‌خواهد ماجرای سهراب مرادی و دردسرهایی که برای حضور در المپیک 2016 ریو کشید بار دیگر تکرار شود. بعد از اتمام دوره محرومیت سهراب مرادی، شرایط به گونه‌ای بود که او مسابقات گزینشی المپیک را از دست می‌داد که با رایزنی و پیگیری فراوان مشکل حل شد و او توانست برای ایران در ریو وزنه بزند و یکی از دو طلای وزنه‌برداری ایران را به دست آورد.

حال فدراسیون از بهداد خواسته که اعلام کند می‌خواهد بازنشسته شود یا خیر. در واقع فدراسیون وزنه‌برداری کاری که باید را انجام داده و حالا نوبت بهداد است که تصمیم بگیرد.

قهرمان المپیک 2012 بعد از بازی‌های آسیایی بارها اعلام کرده که قصد بازگشت به دنیای قهرمانی را ندارد ولی در مصاحبه‌هایش «اماواگرهایی» احساس می‌شد که خیلی‌ها از آن به عنوان ابهام و تردید بهداد سلیمی در خداحافظی رسمی یاد می‌کنند. حال باید دید بهداد سلیمی چه تصمیمی برای آینده دارد و آیا اعلام خداحافظی تصمیمی احساسی و برگرفته از خستگی و فشار مسابقات بود یا اینکه عزم او برای پایان دادن به دوره قهرمانی‌اش جدی است.

او نیز اعلام کرد به آینده‌ خودش و خانواده‌اش فکر کرده و این تصمیم را گرفته اما در عین حال تاکید کرده که خداحافظی در 29 سالگی تصمیم بسیار سختی است. در این شرایط بهداد است که باید تصمیم نهایی و سرنوشت‌ساز را بگیرد.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد