نایب‌قهرمان رقابت‌های جهانی لهستان مصدومیت را تنها ضعف سعید علی‌حسینی می‌داند.
مولایی: بهداد سنی نداشت که خداحافظی کرد/ در بابلسر می‌خواهم همه تجربیاتم را به مستعدان بدهم

به گزارش مازندلیگ، بهادر مولایی، ملی‌پوش سابق فوق‌سنگین وزنه برداری از خداحافظی بهداد سلیمی ناراحت است. چراکه می‌داند وزنه‌بردار فوق‌سنگین ملی‌پوش هنوز جا برای ادامه کار و افتخارآفرینی داشت. او می‌گوید: «بهداد سنی نداشت او تنها ۲۹ ساله است، اما به خاطر حق‌خوری در المپیک ریو بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. به هر حال تصمیمی است که گرفته و باید به آن احترام گذاشت.»


نایب‌قهرمان رقابت‌های جهانی لهستان مصدومیت را تنها ضعف سعید علی‌حسینی می‌داند: «سعید سنش از بهداد بیشتر است. او، اما بعد از ۸ سال دوری برگشتی موفقیت‌آمیز داشت و حالا به خاطر مصدومیت رقابت‌های جهانی را از دست داد. نقطه ضعف سعید همین مصدومیت‌های پی‌درپی است.»

مولایی که با حذف از ترکیب تیم برای المپیک ریو و تصادف رفتن به ماندن را ترجیح داد. با اینکه دوباره برای برگشت استارت زد، اما با مصدومیت بالاجبار وزنه را بوسید و کنار گذاشت. خودش هم تأیید می‌کند: «با اینکه تمرینات بدنسازی را شروع کردم و به شرایط نسبتاً خوبی هم رسیده بودم دستم درد می‌کرد که با مراجعه به پزشک مشخص شد رباط دستم پاره و همین مسئله باعث شد از قهرمانی خداحافظی کنم و پا به دنیای مربیگری بگذارم. با تیم نوجوانان کار می‌کنم و با مذاکره‌ای که با مسئولان فدراسیون داشتم، به شرط توافق می‌مانم.»

او در شهرش هم شاگرد دارد: «حالا هم در بابلسر می‌خواهم همه تجربیاتم را به مستعدان بدهم. البته بردارم، باربد هم شاگردم است. باربد قهرمان و نایب‌قهرمان نونهالان ایران است و به زودی به رده نوجوانان می‌آید.». 

مولایی ناراحت است که نمی‌تواند تیم ملی را در رقابت‌های مختلف همراهی کند. او درباره جوانگرایی تیم ملی می‌گوید: «جوانگرایی تیم‌ها در فواصل مختلف صورت می‌گیرد و حالا هم نوبت تیم ملی ایران رسیده است که ازوزنه‌برداران جوان در ترکیبش استفاده کند. البته جوان‌ها زمان می‌خواهند تا جزو بهترین‌های جهان شوند.»

به گفته مولایی، سهراب مرادی امید اول ایران برای مدال طلا است: «من مطمئنم سهراب مدال طلای رقابت‌های جهانی را می‌گیرد و البته محمدرضا براری، علی هاشمی و علیرضا سلیمانی هم شانس مدال دارند. براری بعد از ناکامی در بازی‌های آسیایی جاکارتا انگیزه زیادی برای رقابت‌های جهانی دارد. هاشمی و سلیمانی هم با قدرت در این رویداد وزنه می‌زنند.»

ملی‌پوش سابق وزنه برداری ایران معتقد است تیم ملی بین سه تیم اول می‌ایستد: «تیم ملی که قهرمانی دوره قبل را یدک می‌کشد، به نظرم، به شرط عملکرد خوب ترکیب کاملش شانس دارد، بین سه تیم اول قرار بگیرد.»


مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد