کارشانس داوری فوتبال معتقد است تیم داوری دربی ۸۸ عملکرد قابل قبولی در این بازی داشتند.
سلیمانی: هرکس غیر از فغانی دربی را قضاوت می‌کرد, بازی به جنجال کشیده می‌شد/ او خسته شده بود!
به گزارش مازندلیگ حیدر سلیمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم, درباره قضاوت علیرضا فغانی در دیدار استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: در نگاه کلی باید بگویم که فغانی داور بزرگی است و هرکسی که غیر از او این بازی را قضاوت می‌کرد, بازی به جنجال شدید کشیده می‌شد. تمام بازیکنان به این جهت که فغانی داور بزرگی است کمتر معترض بودند و صرفاً برای همین موضوع فغانی نیز توانست در صحنه‌های جنجالی، بازی را به خوبی کنترل کند.

وی ادامه داد: فغانی در 90 دقیقه بازی مدیریت خوبی داشت. این بازی یکی از بازی‌های پربرخورد بود که در هر دو دقیقه یک خطا را شاهد بودیم. به همین جهت داور هم حتی از سوت زدن زیاد دیگر خسته شده بود. از دقیقه دو مدام خطا گرفته شد، اما این صحنه‌ها خطاهایی نبود که مستحق اخطار و اخراج باشد. در کل بازی فغانی به غیر از یک مورد دستور آوانتاژ نداد، چون بازی, بازی خاصی بود.

این کارشناس داوری فوتبال عنوان کرد: در دقیقه 55 علی علیپور اعتقاد داشت که در محوطه جریمه روی او خطا رخ داده بود و داور باید پنالتی می‌گرفت، اما فغانی به درستی دستور به ادامه بازی داد. در دقیقه 56 نیز بلافاصله مرتضی تبریزی مرتکب یک خطا روی سیدجلال حسینی شد که داور به درستی اعلام خطا کرد. در این صحنه ادامه درگیری شجاع و تبریزی بی‌مورد بود. البته در دقیقه 60 هیچ خطایی روی روزبه چشمی رخ نداد و داور به اشتباه خطا گرفت.

سلیمانی افزود: در دقیقه 63 علیپور یک بار دیگر در محوطه جریمه سرنگون شد که این صحنه هم نمی‌توانست پنالتی باشد. درست است در این صحنه مقداری برخورد ساده وجود داشت، اما بازیکن حریف دست علیپور را گرفت. با این حال هیچ خطایی رخ نداد و داور به درستی اعلام پنالتی نکرد.

وی گفت: در کل داور از قضاوت این بازی خسته شده بود. همه از دقیقه 80 بعد همه می‌خواستند سوت پایان بازی به صدا در بیاید. فغانی به درستی سعی داشت در طول 90 دقیقه با صحبت کردن بازی را مدیریت کند. این جریان را از ابتدا در دستور کار  داور بازی قرار داشت و برای همین مجبور بود که زیاد سوت بزند. خودِ فغانی نیز به خاطر سوت‌ها خسته شده بود. باید بگویم هرکس غیر از فغانی این بازی را قضاوت می‌کرد, مسابقه به جنجال کشیده و بازی از دستش خارج می‌شد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد