بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا؛

بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا در حال پیگیری است و ورزشکاران مازندرانی در چند رشته موفق ظاهر شدند که در این بین کامیاب به همراه تیم‌ ‌ملی کانوپولوی بانوان ایران به مقام قهرمانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا رسید.
از ناکامی برادران عالمیان و صعود بوداغی به فینال تا قهرمانی ترانه کامیاب به همراه کانوپولوی زنان ایران

به گزارش مازندلیگ، در ادامه  بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا، ورزشکاران مازندرانی در رشته‌های آبی خوش درخشیدند.

 

*کانوپولوی با دو عضو مازندرانی در رده چهارم

تیم‌ ملی کاناپولوی مردان ایران با شکست مقابل چین‎تایپه و کسب عنوان چهارمی به کار خود در  پایان داد.

در رده‌بندی تیم‌ ملی ایران با نتیجه ۴ بر ۳ برابر حریف خود متحمل شکست شد و به کسب عنوان چهارمی بازی‌ها بسنده کرد.

رقابت ایران و چین تایپه در دیدار رده‌بندی مسابقات کانوپولو مردان بازی‌های آسیایی در حالی در دو وقت قانونی با نتیجه مساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید که تیم‌ملی ایران تا ۵ ثانیه پایانی بازی از حریف خود پیش بود،در وقت اضافه اما چین تایپه گل طلایی را به ثمر رساند و برنده این مسابقه شد.

مصطفی حق‌جو مربی و محمد صالح سلطانی گلر دو عضو مازنی تیم بودند.

این مسابقات به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و مدال‌های آن در جدول رده‌بندی مدال‌های بازی‌ها محاسبه نخواهد شد.

 

*فینالیست شدن بوداغی تیم ۴ نفره قایقرانی آب‌های آرام ایران

تیم قایقرانی آب‌های آرام ایران در بخش کایاک ۵۰ متر چهار نفره مردان به فینال بازی‌های آسیایی جاکارتا صعود کرد.

تیم ایران با ترکیب احمدرضا طالبیان، پیمان قویدل، علی آقامیرزایی و با درخشش امین بوداغی در گروه یک مرحله مقدماتی به میدان رفت؛ با زمان یک دقیقه و ۲۸ ثانیه و ۴۶۹ هزارم ثانیه پس از قزاقستان در رده دوم قرار گرفت و راهی فینال شد.

تیم ایران که در مجموع مرحله مقدماتی رتبه چهارم را به‌دست آورده است، ساعت ۶:۱۰ صبح پنجشنبه به وقت تهران در فینال مسابقات به میدان می‌رود.

 

* ناکامی برادران عالمیان در در بخش تیمی

ایران با حضور مازندرانی‌ها در مرحله یک چهارم نهایی تنیس روی میز بازی های آسیایی شکست خورد. در ادامه رقابت‌های بازی‌های آسیایی جاکارتا، تیم تنیس روی میز ایران در بخش تیمی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف چین تایپه رفت.

ابتدا نوشاد عالیمان به مصاف نماینده چین تایپه رفت که در ۳ گیم شکست خورد، پس از او نیما عالیمان با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل حریفش شکست خورد. در آخرین دیدار هم امین احمدیان در ۳ گیم بازی را به نماینده چین تایپه واگذار کرد. در نهایت ایران با این شکست از صعود به مرحله نیمه‌نهایی بازماند.

 

* بوداغی در فینال دو نفره ایران کایاک چهار نفره

در این رقابت‌ها و در اولین بخش رقابت کایاک چهار نفره ۵۰۰ متر برگزار شد که قایق ایران با ترکیب احمدرضا طالبیان، پیمان قوی‌دل، علی آقا میرزایی و امین بوداغی به آب زدند و در مرحله گروهی با ثبت زمان ۱:۲۸٫۴۶۹ دوم و راهی فینال این مسابقات شدند.

در فینال کایاک ۵۰۰ متر بازی‌های آسیایی قزاقستان، ایران، تایلند، ژاپن، کره جنوبی و ازبکستان رقابت خواهند کرد؛ در ادامه‌، مسابقات کایاک دو نفره هزار متر برگزار شد و قایق ایران با ترکیب علی آقامیرزایی و امین بوداغی در مرحله مقدماتی به آب زد و با ثبت زمان ۳:۳۸٫۲۰۲ به عنوان قایق سوم راهی فینال بازی‌های آسیایی شد.قایق‌های چین و ازبکستان به عنوان قایق‌های اول و دوم به فینال رسیدند.

در فینال بازی‌های آسیایی قایق‌هایی از قزاقستان، سنگاپور، ژاپن، چین و ازبکستان نیز حضور خواهند داشت.

 

* قهرمانی ترانه کامیاب به همراه کانوپولوی زنان ایران

تیم‌ ‌ملی کانوپولوی بانوان ایران در دیدار نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف سنگاپور رفت و با نتیجه‌ قاطع پنج بر دو حریفش را شکست داد و قهرمان شد.

مسابقات کانوپولو به صورت آزمایشی در بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود و مدال آن در جدول رده‌بندی محاسبه نمی‌شود.

تیم‌ملی قایقرانی کانوپولوی زنان ایران در حضور ترانه کامیاب با نتیجه ۵ ـ ۲ سنگاپور را در فینال مسابقات شکست داد و به عنوان قهرمانی رسید.

گفتنی است، روز گذشته نیز در وزنه‌برداری، بهداد سلیمی با مجموع ۴۶۱ کیلوگرم قهرمان بازی‌های آسیایی جاکارتا در دسته فوق‌سنگین پیکارهای وزنه‌برداری شده بود.منبع: فارس مازندران

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد