نگاه ارتشی به آبهای دریای مازندران

نخستین روز از رقابت های بین المللی ارتش های جهان در رشته غواصی عمق روز پنجشنبه در رشته های شنای امداد و نجات ، غواص مصدوم و عبور از میدان موانع برگزار شد.
روز نخست مسابقات غواصی عمق ارتش های جهان در نوشهر برگزار شد

سخنگو و رئیس ستاد اجرایی مسابقات غواصی بین المللی ارتش های جهان در حاشیه این مسابقات اظهار داشت: براساس قرعه کشی امروز تیم های ایران و آفریقای جنوبی در شنای امدادی و نجات و غواص مصدوم و تیم های روسیه، سوریه و ونزوئلا نیز در رشته عبور از میدان موانع با یکدیگر به رقابت پرداختند.
دریا دوم پرویز سلیمی پناه افزود: برای فردا هم تیم های سوریه، روسیه و ونزوئلا عملیات امداد و نجات و غواص و تیم ایران و آفریقای جنوبی هم در رشته عبور از میدان موانع با یکدیگر رقابت می کنند.
رئیس ستاد اجرایی مسابقات غواصی بین المللی ارتش های جهان افزود: این مسابقات دارای هفت مرحله است که براساس قرعه کشی
صورت گرفته تیم ها به نوبت هفت آیتم را برگزار می کنند و درنهایت با شمارش امتیاز هر مرحله رقابت ها جایگاه تیم های شرکت کننده مشخص خواهد شد.
سرداور این دوره از مسابقات هم به خبرنگار ایرنا گفت: روز نخست این دوره از مسابقات با برنامه ریزهای انجام شده و نظارت دقیق در شرایطی ایمن و بدون مشکل تمامی مراحل در نظر گرفته اجرا و به خوبی برگزار شد. 
ناخدادوم حامد حق پرست تصریح کرد: طراحی مسابقات به گونه ای است که با توجه به تعداد تیم های شرکت کننده نتایج در2 مرحله پایان روز دوم و هفتم مشخص می شود.
وی افزود: سطح مسابقات امسال با توجه به قدمت تیم های شرکت کننده در رشته غواصی دنیا و تجربه حضور در این رقابت ها از سطح بالایی برخوردار است.
چهارمین دوره مسابقات ارتش های جهان و سومین دوره مسابقات غواصی عمق برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران در سواحل نوشهر با حضور پنج تیم از کشورهای آفریقای جنوبی، ونزوئلا، روسیه، سوریه و ایران برگزار می شود.
هرتیم متشکل از 10 نفر شامل 6 شرکت کننده یک نفر ذخیره به همراه مربی، سرپرست و رئیس هیات است.
شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات در هفت آیتم غواصی عمق از جمله میدان موانع، جوشکاری و برشکاری زیرآب، فلنچ(برقراری اتصالات لوله ها در زیر آب) ، نجات زیر دریایی و کشتی مغروق، کار در فضای بسته و امداد و نجات غواص (Cpr) رقابت خواهند کرد.
نمایندگانی از کشورهای اندونزی، آذربایجان و قزاقستان ناظر این دوره از مسابقات در رشته غواصی عمق در نوشهر هستند.
بازی های بین المللی ارتش های جهان امسال در 28 رشته ورزشی 
به صورت همزمان در 7 کشور روسیه، چین، ایران، قزاقستان، آذربایجان، بلاروس و ارمنستان در رشته های مختلف برگزار می شود.
در 2 دوره گذشته مسابقات غواصی عمق تیم ایران به مقام نایب قهرمانی و تیم روسیه به قهرمانی دست یافته بود.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد