۵ یا ۶ سال است به کمیته المپیک نرفته‌ام

دارنده یک مدال طلا و یک برنز کشتی فرنگی جهان با بیان اینکه هیچ ارتباط کاری با رییس کمیته ملی المپیک ندارد، گفت: ۵ یا ۶ سال است که به کمیته ملی المپیک نرفته‌ام و هیچ پستی هم از رییس جدید کمیته المپیک نگرفته‌ام.
رنگرز: هیچ ارتباطی با صالحی امیری ندارم/ مگر می‌شود کشتی عازم مسابقات جهانی نشود؟

به گزارش مازندلیگ، هفته‌ گذشته برخی رسانه‌ها عنوان کرده بودند حسن رنگرز، قهرمان کشتی فرنگی جهان از سوی صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک به عنوان مشاور در رشته ورزشی کشتی انتخاب شده است. حتی این موضوع نیز مطرح شد که رنگرز در مشورتی که به صالحی امیری ارائه داده گفته است برای جلوگیری از محرومیت کشتی ایران به خاطر عدم رویارویی با کشتی‌گیران رژیم صهیونیستی، کشتی‌گیران ایران در مسابقات جهانی حاضر نشوند که این موضوع با تعجب اهالی کشتی روبرو شده بود.

حسن رنگرز در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تکذیب این خبر اظهارکرد: من تا به امروز صالحی امیری را حتی یک بار هم ندیده‌ام. آخرین بار فکر می‌کنم  پنج – شش سال پیش بود که به کمیته ملی المپیک رفتم. اگر ابلاغی از سوی رییس کمیته ملی المپیک بگیرم، قطعا این موضوع از سوی کمیته ملی المپیک و یا وزارت ورزش و جوانان انتشار خواهد یافت.

دارنده مدال طلای جهان، افزود: ممکن است دوستان دیگر به او نزدیک باشند و مشاوره هم بدهند، اما من هیچ ارتباط کاری و نزدیکی با صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ندارم. در تعجبم که این موضوع چطور مطرح شد، در حالی که هیچ صحبتی در این باره صورت نگرفته است.

وی با بیان این که کشتی‌گیران برای حضور در رقابت‌های  المپیک و کسب سهمیه این رقابت‌ها باید در یکسری رقابت‌های مشخص از جمله رقابت‌های قهرمانی جهان حاضر شوند، گفت‌: مگر ما می‌توانیم در مسابقات جهانی شرکت نکنیم؟ این کار باعث افت شدید ظرفیت فنی کشتی ایران و انگیزه کشتی‌گیران خواهد شد. چنین پیشنهادی حتی از طرف یک شخص علاقمند به کشتی هم انجام نمی‌شود، چه برسد به این که از سوی بنده که سال‌ها در کشتی بودم چنین حرفی زده شود.  وقتی موضوع را خواندم واقعا تعجب کردم چون چنین پستی قبول کردم و نه چنین پیشنهادی دادم.

رنگرز با تاکید بر این که دستگاه مسئول باید در خصوص موضوع رژیم صهیونیستی در ورزش تصمیم گیری کنند. من فقط در مورد مباحث فنی با توجه به حضورم در شورای فنی کشتی فرنگی و سابقه‌ای که در این رشته دارم اظهار نظر می‌کنم. درباره بحث اسرائیل نیز اگر قرار است اتفاقی رخ دهد قطعا از طریق مراجع ذی‌صلاح خواهد بود.

وی درباره حضور در شورای فنی کشتی فرنگی نیز گفت‌: از زمانی که به بنده ابلاغ شد در تمامی جلسات با وجود مشغله‌های زیاد حاضر شدم و موضوعات مختلف را با حضور سرمربیان و کادر فنی تیم‌های ملی مورد بحث و بررسی قرار دادیم. قطعا هر کمکی که از دستم بر بیاید به کشتی خواهم داشت و دغدغه‌هایم را مخصوصا درباره لیگ کشتی پیگیری خواهم کرد و مواردی که به نفع کشتی است فارغ از هر گونه جهت گیری ادامه‌ خواهم داد.منبع: ایسنا


نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد