• گروه مطلب:| چالوس| خبر| متفرقه|
  • کد مطلب:15689
  • زمان انتشار:يکشنبه 30 ارديبهشت 1397-20:19
  • کاربر:

رییس انجمن جت اسکی در مورد مرگ یک جت اسکی سوار در سواحل مازندران می گوید که باشگاه مجوز برای اجاره دادن دستگاه‌های جت اسکی نداشته و زیر نظر انجمن جت اسکی فعالیت نمی‌کرده اند.
واکنش رییس انجمن جت اسکی به مرگ یک نفر در مازندران

به گزارش مازندلیگ، حادثه‌ای برای جت اسکی سواران در سواحل مازندران رخ داده که منجر به مرگ یک جت اسکی  سوار، به کما رفتن یک فرد دیگر و زندانی شدن برخی افراد دیگر شده است. داوود سلیانچی رئیس انجمن جت اسکی در این باره به خبرنگار ایسنا گفت: باشگاهی که این اتفاقات در آن رخ داده، هیچ مجوزی از هیچ ارگانی نداشتند. این اتفاق در ساحل "هچیرود"  در چالوس افتاده است. آن منطقه زیر نظر شهرداری "هچیرود" است و بیش از دو سال است که در آن منطقه فعالیت می‌کردند. شهرداری حتی در آن منطقه از مردم و خودروها ورودی دریافت می کرده است، اما نمی دانم که چگونه اکنون اظهار بی اطلاعی می‌کنند. البته من تهمتی نمی‌توانم بزنم.

رییس انجمن جت اسکی، ادامه‌ داد: محلی که آنها جت اسکی را در اختیار مردم قرار می داده، دو دستگاه جت بیشتر نداشته است، در صورتی که قانون می‌گوید کسانی می‌توانند باشگاه داری کنند که حداقل چهار دستگاه جت اسکی داشته باشند. از طرفی هم باید محل تردد جت اسکی بویه گذاری (بویه: توپ‌های رنگی برای مشخص کردن مسیر) باشد تا محوطه باشگاه مشخص شود. مسئول آن جا هم  باید در آن واحد دو دستگاه را اجاره دهند و یکی دیگر از دستگاه‌ها ساکن باشد و با دوربین چشمی هم جت اسکی سواران را نظارت کند. آنها نمی‌توانند در هر جای دریا تردد کنند.

وی افزود: یک خانواده‌ تهرانی شامل یک زن و شوهر سوار بر یک جت اسکی و مرد دیگری سوار بر جت دیگری با هم برخورد می‌کنند و شدت این برخورد آن قدر بالا بوده است که خانم در دم جان می‌دهد و همسر او نیز اکنون در بیمارستان و در کما است. سطح هوشیاری وی سه است و دعا می‌کنیم که بهبود یابد.  مرد دیگر نیز اتفاقی برای او رخ نداده، اما در بازداشتگاه به سر می‌برد.

سلیانچی گفت‌: نمی‌توان در مورد نسبت جرم به باشگاه حرفی زد اما مسئول باشگاه مجوز، گواهی و کارت مربیگری نداشته و نمی توانسته جت اجاره بدهد. این نابسامانی‌ها را بیشتر در مازندران شاهدیم. دخالتی است که متاسفانه طرح ساماندهی هر ساله در استانداری تصویب می‌کند و باعث نابسامانی‌ها می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید همه چیز طبق مقررات پیش رود و هر کسی که می‌خواهد باشگاه راه‌اندازی کند باید شرایط خاصی داشته باشد، نفرات و  مسئولان باشگاه باید دوره دیده باشند و علاوه بر دوره‌های نجات غریق باید دوره‌های کمک‌های اولیه را سپری کرده باشند تا اگر حادثه‌ای رخ داد بتوانند آن را حل کنند نه این که حادثه را گردن دیگری بیاندازند.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد