قهرمان رقابتهای آسیایی قزاقستان معتقد است آنچه این روزها کاراته‌ی کشور را رنج می‌دهد، بی‌برنامگیِ فدراسیون و خلاءِ مدیریتِ صحیح و مدبّرانه است. او می‌گوید عدمِ اعزامِ قهرمانان به رقابتهای آسیایی ژاپن، به مشکلاتِ اقتصادی باز نمی‌گردد بلکه ریشه در ضعف‌های مدیریتی دارد.
ستاره خاکپور قهرمان مازنی کاتاى آسیا: مشکلِ فدراسیون، بی‌ تدبیری است نه بی‌ پولی!

به گزارش مازندلیگ، چندی پیش با تصمیمِ عجیب و ناعادلانه‌ی مسئولان فدراسیون کاراته، گروهی از قهرمانان و نام‌آورانِ کاراته‌ی کشورمان که قرار بود برای دفاع از کیان و اعتبارِ کاراته‌ی این مرز و بوم، راهیِ رقابتهای قهرمانی آسیا (ژاپن) شوند، ناباورانه در زنجیرِ بی‌تدبیریِ فدراسیون‌نشین‌ها گرفتار آمده و از ابتدایی‌ترین حقوقِ خود یعنی اعزام به رقابتهای آسیایی، محروم گشتند.
 

یکی از مهمترین و اساسی‌ترین مسئولیت‌های فدراسیون‌های ورزشی، فراهم آوردنِ شرایطِ مناسب جهتِ حضورِ قهرمانان در حداقل 4 میدانِ بین‌المللی اعم از مسابقاتِ جهانی، آسیایی، المپیک و بازیهای آسیایی است. حالا محمدصادق فرجی (رییس فدراسیون کاراته) و یارانش در برآوردنِ نیازهایِ حداقلیِ این جامعه نیز ناتوان و درمانده گشته‌اند تا این پرسش در اذهانِ اهالیِ کاراته _این ورزشِ تازه المپیکی شده_ نقش بندد که با این حساب، فلسفه‌ی حضورِ فرجی و یارانش در فدراسیون کاراته چیست؟! آیا با ادامه‌ی این روند می‌توان به درخشش در میدانِ بزرگِ المپیک امیدوار بود و یا اینکه باید در اندیشه‌ی تغییراتِ اساسی باشیم؟   
 
ستاره خاکپور یکی از همان قهرمانانِ پرافتخاری است که به خاطرِ بی‌تدبیریِ متولیانِ کاراته‌ی کشور از حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا بازماند. دارنده‌ی مدالِ برنز مسابقات آسیایی اندونزی و قهرمانِ کاتایِ تیمیِ رقابتهای آسیایی قزاقستان، گفتگوی اختصاصی خود را با "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" اینچنین آغاز کرد: فدراسیون‌نشین‌ها می‌گویند برای اعزامِ کاتاروها، پول نداریم! این توجیه برای من و دیگر دوستانم، هرگز قابلِ قبول نیست. چگونه می‌توانیم ادعای بی‌پولی را بپذیریم در حالی که همین یکماه قبل، فدراسیون نفراتِ پرشماری را روانه‌ی رقابتهای کاراته‌وانِ هلند ساخت که حضورِ برخی از آنها، هرگز ضروری نبود.
 
خاکپور ادامه داد: در پیکارهای کاراته‌وانِ هلند، فدراسیون در هر وزن چندین بازیکن را روانه‌ی میدان ساخت و حالا می‌گوید برای اعزامِ شما به مسابقاتِ آسیایی، پول نداریم! در همان رقابتها، افرادی کاروانِ کاراته‌ی ایران را همراهی می‌کردند که حضورشان هرگز و هرگز برای کاراته‌ی کشور مثمرثمر نبود. چرا فدراسیون برای اعزامِ این نفرات، به اندازه‌ی کافی پول دارد اما برای اعزامِ قهرمانانِ دوره‌ی قبل به رقابتهای آسیایی، خزانه‌اش خالیست؟! به نظرم مشکل، بی‌پولیِ فدراسیون نیست بلکه بی‌تدبیریِ مسئولانِ آن است.اگر فدراسیون‌نشین‌ها درست مدیریت کرده بودند، ما اکنون می‌توانستیم رهسپارِ رقابتهای آسیایی ژاپن شویم و به عنوانِ قهرمانِ دوره‌ی قبل، از نام و اعتبارِ کاراته‌ی ایران، دفاع کنیم.
 
طلاییِ پیکارهای آسیایی قزاقستان، افزود: رقابتهای کاراته‌وانِ هلند و آنچه را در این پیکارها رخ داد، بنگرید! جالب است آقایان برای اعزامِ آنهایی که مقام نمی‌آورند، پول دارند اما برای اعزامِ قهرمانان، همواره از فقر و بی‌پولی سخن می‌گویند! من و دوستانم، قویاً و با اعتقادِ راسخ فریاد می‌زنیم که اگر رهسپارِ رقابتهای آسیایی ژاپن می‌شدیم و این حقِ مسلم، ظالمانه از ما سلب نمی‌شد، یقینا پرچم پرافتخارِ کاراته‌ی کشورمان را بر فرازِ سکوهای قهرمانی به اهتزاز درمی‌آوردیم. اما چه کنیم که در چنگالِ تبعیض‌ها و بی‌تدبیری‌ها گرفتار آمده و از آنچه سزاوارش بودیم، محروم ماندیم.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد