جنگجویان اسکو، عزمی راسخ جزم کرده اند تا دلبری شان در لیگ یک را به جام حذفی نیز تعمیم دهند و با صعودی شوق انگیز به فینال جام حذفی بزرگترین حادثه تاریخی فوتبال مازندران را رقم بزنند.
از افول تا اقتدار فوتبال بابل با خونه به خونه/   دیدار با استقلال خوزستان، بهترین فرصت برای شناخت بهتر شیرهای رام نشدنی تبرستان
⭕️اپیزود اول
 25 سال پیش فوتبال بابل با دریایش دلبری می کرد و به همراه سایر تیم ‌های مازندرانی در لیگی پرطمطراق و ماجراجویانه جنگ به راه می انداخت. از نساجی و صنعت نفت و آزمایش قائمشهر گرفته تا شهرداری و آستان قدس و انتظام ساری، از بهباک بهشهر و خزر محمودآباد تا بازرگانان چالوس به همراه دریای بابل در لیگ پرهوادار و مهیج مازندران برای انبوه فوتبال دوستان مشق عاشقی می نگاشتند.
فوتبال بابل با مهران نجفی، مهدی صمدیان، عبدالله خیرالله زاده، محمد رمضان زاده، محسن ملّاآقاپور، شهرام ثباتی، وحید ایاغ و سایر همسنگران به غنای کامل رسیده بود و قابل احترام برای مازنی ها.
⭕️اپیزود دوم:
بیست سال روزمرگی و اضمحلال دل فوتبال دوستان بابل را به درد آورده بود. تک پری های دریا و پیام در لیگ سه هم نتوانست فوتبال این شهر را به جایگاه واقعی اش برساند و توقع فوتبالی هایش را برآورده سازد. گرد خاموشی سراسر فوتبال بابل را فرا گرفته بود. عزمی هم برای زدودن این غبار و امیدی به ظهور ناجی فوتبال این شهر نبود.
فوتبال بابل می رفت تا برای همیشه فراموش شود، اما...!
⭕️اپیزود سوم:
حسن زاده های عاشق بابل و مازندران با تیمداری در رشته کشتی حسابی گرد و خاک به راه انداخته بودند و سالن شهید سجودی و دانشگاه آزاد بابل در زمان برگزاری دیدارهای تیم کشتی خونه به خونه به مرز انفجار می رسید.
 
اما تنها یه پیشنهاد کافی بود تا حاج قاسم و برادرانش به دنیای پر رمز و راز فوتبال پای بگذارند و یکبار دیگر خاطرات زیبای فوتبال این شهر را زنده کنند.
حال چندسالیست ورزشگاه پیر هفت تیر میعادگاه فوتبال دوستان بابلی شد و غریو چند هزار فوتبال دوست بابلی، نادی مظلومیت فوتبال مازندران! 
خونه به خونه آمد تا باری که دریا بر دوش گرفته بود روی زمین نماند و اکنون پنج سالیست که پرچم بابل در فوتبال کشور را در دست گرفته است.  با تمام فراز و نشیب ها، آزمون و خطاها و در میان سیل بی توجهی ها و توهین ها!
حال جوانان مازندرانی و بابلی به داشتن تیمی دیگر در لیگ دسته اول فوتبال کشور به خود می بالند و خوشحالند که هم سن و سالان مستعدشان جائی برای اثبات شایستگی های شان دارند.
⭕️اپیزود چهارم:
آخرین افتخارات فوتبال مازندران با قهرمانی های تیم امید خونه به خونه در لیگ های دسته اول و برتر امیدهای کشور رقم خورد. ولی گویا قرار است 18 اسفند ماه 96 برگ زرینی در دفتر فوتبال مازندران ثبت شود. همگان از روزی تاریخی و سرنوشت ساز می گویند و رسانه ها این روز را نقطه عطف فوتبال این استان قلمداد می کنند.
فوتبال این خطّه تجربه شیرین این روزهای خونه به خونه در جام حذفی را تنها یکبار با نوژن رضا تقوی لمس کرده است. اما عصر جمعه فرصتی نصیب نماینده فوتبال بابل شد تا با پیروزی مقابل استقلال خوزستان، برای اولین بار یک تیم مازنی را راهی فینال جام حذفی کند و شاخ های فوتبال ایران را مجبور به اختصاص جایی برای شیران مقتدر مازنی!
بر هیچ کس پوشیده نیست خونه به خونه ی این فصل برخلاف فصول گذشته، اصولی تر و هدفمند پیش می رود و در تیم امسال اتفاقات شیرین و امیدوارکننده کم اتفاق نیافتاده است. حال پیروزی مقابل این خونه به خونه از افتخارات تیم ها به شمار می رود اما اینها اتفاقاتی نیستند که شاگردان دراگان اسکوچیچ را به مرز اقناع برساند. ساکنان لانه شیرها قصد دارند با صعود به فینال جام حذفی پس از سال ها تیمی از دسته اولی فوتبال ایران را روانه فینال جام حذفی کنند.
گویا جنگجویان اسکو، عزمی راسخ جزم کرده اند تا دلبری شان در لیگ یک را به جام حذفی نیز تعمیم دهند و با صعودی شوق انگیز به فینال جام حذفی بزرگترین حادثه تاریخی فوتبال مازندران را رقم بزنند.
18 اسفند 96 روزیست که فوتبال ایران خونه به خونه مازندران را بهتر خواهد شناخت و خواهد دید این تیم با کدام بازیکنان در لیگ دسته یک گرد و خاک حسابی به راه انداخته است. یقیناً 18 اسفند 96 غبطه مازندرانی ها بابت فقدان تیمی در لیگ برتر فوتبال ایران بیشتر احساس خواهد شد. 
ساعت 15 عصر جمعه حماسه سازی شیران سیری ناپذیر فوتبال مازندران را نظاره خواهیم نشست.نظر تایید شده:9

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


٠١١١ پرچم بالا 🏁 8 1 چهارشنبه 16 اسفند 1396-12:24

خونه به خونه دو -هيچ خوزستان رو ميزنه و ميره فينال
شايدم دو -يك
ولي برد با ماست . . شك نكنيد
فقط كافيه شيرها خودشون باشند
دلم افتاده ميريم فينال
ولي كاش بازي تو هفتِ تير خودمون بود . . اونوقت سه - چهارتا نثار ويسي و تيم بحران زدش ميكرديم . .
عشق است شيرهاي رام نشدني مازندران . .
عشق است پادشا اسكو . .
عشق است حاج قاسم حسن زاده . .
عشق است همه ي سربازان باتعصب و باغيرت خونه به خونه مازندران . .
و عشق است همه ي هواداراي تيفوسي و پرشور ديار بهارنارنج
ايشاالله با جنگندگي و غيرت بچه ها پرچم ميره بالا 🏁 پاسخ

شيرهاي رام نشدني مازندران 7 1 چهارشنبه 16 اسفند 1396-14:16

بسيار بسيار مطالب زيبا و غني بود
اين نشون دهنده تاريخ غني و پربار بابُل بزرگ در زمينه ورزش و فوتباله
پرچم فوتبال تو بابُل از گذشته دست به دست و سينه به سينه گذشته و حالا افتاده دست خونه به خونه
ايشاالله شيرهاي رام نشدني مازندران بتونند اين پرچم رو نوك قله بكارند
همه چي دسته خودمونه . . رفتن به فينال و حتي قهرماني جام حذفي دست خودمونه . . حتي صعود به ليگ برتر هم دست خودمونه و به خودمون وابستست و نيازي به اما و اگر هاي فوتبالي نداريم . .
فقط كافيه بچه ها خودشون باشند و غيرت و تعصب رو معنا كنند
يه پيشنهاد جدي به پادشاه اسكو :
جناب مربي خواهشأ تو بازي با خوزستان مجتبي فالكائو ( رمضاني ) رو فيكس بذار تو تركيب . . بعد حميد كاظمي و روح الله باقري رو همزمان استفاده كن . . كناره هاي چب و راست هم موشك شهر بابُل ( كاپيتان مهدي خيري ) و ديبالاي خونه به خونه چي ( سجاد آشوري ) رو بازي بگير . . امين حاج محمدي رو هم فيكس بذاز تو تركيب . .
فقط جاي داش فرشاد فرجي خيلي تو اين بازي خاليه . . خيلي ميتونست به كار شيرها بياد . .
خدا و دعاي خير يك شهر و استان پشت و پناهتون . . ايشاالله با دست پُر از جنوب برگرديد شُمال . .
جمعه ، ١٨ اسفند ماه ١٣٩٦ در تاريخ بابُل و مازندران ثبت خواهد شد . . پاسخ

پورعلي گنجي 7 1 چهارشنبه 16 اسفند 1396-15:07

تا دنيا دنياست ، خونه به خونه عشق ماست
فينال همين نزديكي هاست . .
يك يا زهرا مونده تا فينال جام حذفي ايران
ميشه خيلي راحت استقلال اهواز رو شكست داد
اين تيم پر از بحران و حاشيست
اگر با صنعت نفت آبادان يا فولاد خوزستان بازي داشتيم به مراتب سخت تر و دشوار تر بود
اول شكست برادر كوچكتر بعد جنگ با برادر بزرگتر در فينال
بايد فعل خواستم رو صرف كرد پاسخ

محمد 5 1 چهارشنبه 16 اسفند 1396-15:49

بچه ها غيرتي بازي كنيد
ميتونيم فيناليست باشيم پاسخ

رضا 7 3 چهارشنبه 16 اسفند 1396-20:49

ریشه رو دیدین حالا بعضی ها💪💪💪💪💪💪 پاسخ

کمیل 3 2 پنجشنبه 17 اسفند 1396-02:26

دمت گرم داش رضا چه سوزشی راه میندازی با پیامهات

حسین 5 1 چهارشنبه 16 اسفند 1396-22:06

تو بجز دشمن تراشی برای بابل وبابلی کار دیگه ایی بلدی.بعید میدونم تو بابلی باشی.اکثر درگیریهای صفحات مجازی شروع کننده وآتیش بیار معرکه ایی. ضمن تبریک وآرزوی موفقیت برای بقیه بابلیها بجز تو...نه خودت ونه پیامت در حدی نیست که جواب بدم

رضا 2 2 پنجشنبه 17 اسفند 1396-07:13

شماها کی هستین که بخواین جواب بدین مگه بعضی ها شماها قائمشهریها هستید که به خودتون میگیرید ؟یه ذره خودتو تحویل بگیر😂😉😉😂😂 پاسخ

رضا 2 0 پنجشنبه 17 اسفند 1396-09:18

کمیل جان من دربست کوچیک همه همشهریهام هستم من حرف حق رو در مورد بابل و ریشه بابل و نازندران میزنم دوستان به خودشون میگیرن.من حرفم فقط یک جملست اینکه وقتی که من رضا خطاکارم چرا باید خطای یکی دیگه رو ببینم ویتی من انواع دشمنی ها رو دارم تو استانم میبینم علیه شهرم از تیم رقیب وقتی تو قائمشهر هزارتا فحش ناموس وشکستن سر و شیشه اتوبوس وفرار از جاده جویبار رو میبینم باز چرا بیام خوب کاره جلوه بدم قائمشهریها رو ها خدایی چرا اونوقت اونا به ما میگن بلد نیستین میزبانی کنید یا هزارتا وصله دیگه آخر سر به منم میگن باعث تفرقه عزیزان بخدا شما دوستیتون واقعی نیست بقرآن نیستش خود شماها هم میدونید فقط دارین ظاهر سازی میکنید اما من اینطوری نیستم و حرف دل وحق همه رو میزنم این وسط شاید بعضی ظواهر نما خوششون هم نمیاد.خواهشا ادمین بچاپ حرف دل همه بابلی ها رد پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد