سالهاست که در رده سنی بزرگسالان تیم هاى مازندرانی غیبتی تلخ و ناگوار دارند و براى استعدادهاى استان چاره اى نمی ماند جز ترک خانه و عزیمت به استانهایی که استعداد ندارند.
غیبت تاسف بار و طولانی تیم هاى مازندرانی در سوپر لیگ کاراته
به گزارش مازندلیگ، در نمایشگاه باشگاهى کاراته ایران که تحت عنوان سوپر لیگ همه توجهات را به خود معطوف مى سازد، چشم هاى مازندران فقط به مبارزین جوانش در تیم هاى مختلف مى باشد که حسرت هر ساله را بیشتر مى کند.
سالهاست که در رده سنى بزرگسالان تیم هاى مازندرانى غیبتى تلخ و ناگوار دارند و براى استعدادهاى استان چاره اى نمى ماند جز ترک خانه و عزیمت به استانهایى که استعداد ندارند  اما تیم هایى ساخته و پرداخته حتى با حداقل هزینه روانه سوپر لیگ مى کنند.
در سوپر لیگ امسال علاوه بر کاراته کاهاى پسر که پیش تر درباره آنها نوشته بودیم در بخش بانوان هم داراى نفراتى هستیم که حضورشان در غالب یک تیم واحد از مازندران ضرورى مى باشد.
تیم بیمه تعاون با حضور بیشترین مازندرانى فاطمه چالاکى، رزیتا علیپور، مبینا کاویانى و خواهر برزگر زهره و زهرا قهرمان شد تا این نظریه که تیمى از مازندران هم در صورت شرکت توانایى قهرمانى داشت به اثبات برسد.
فاطمه عباسى که چندى پیش در رقابت هاى انتخابى تیم ملى حائز رتبه شد در قالب تیم هیات کاراته اصفهان دوم شد و علاوه بر آنها مهدیه مهدى نیا که رنکینگ دوم وزن آزاد را به خود اختصاص داد با تیم پیام نور مرکزى به مقام سومى رسید. همچنین مائده استادى در بخش کاتا عضو تیم وحدت بود که عنوان سومى سوپر لیگ را بدست آورد.
با این همه سرمایه انسانى پذیرفتنى نیست که در استان برخوردار از کاراته اى نظیر مازندران فاقد یک تیم فعال در سطح لیگ کشور باشیم و اکتفا کنیم به درخشش نفرات خود که در واقع موفقیت را براى تیم ها و استانهاى دیگر به ارمغان مى برند.
حتى مى توان با بودجه اندک و صرف حضور نفرات جوان تر که امکان حضور در لیگ را ندارند تیمى را با بودجه اندک روانه مسابقات کرد تا فرصت همآوردى با خوب هاى کاراته ایران را بدست آورند.
این حداقل توقع از هیات کاراته استان و حتى هیات هاى شهرستانى مدعى ست که با تشکیل تیمى در عرصه سوپر لیگ ریشه کاراته استان را تقویت و نخبه یابى و قهرمان پرورى نمایند.
مخلص کلام اینکه مازندران در سوپر لیگ کاراته بانوان جلوه اى نداشته و درخشش نفرات مازندرانى فقط مرهمى بر زخم هاى عمیق استان مى باشد.نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد