• گروه مطلب:| آمل| خبر| شطرنج|
  • کد مطلب:15088
  • زمان انتشار:يکشنبه 15 بهمن 1396-11:41
  • کاربر:

استاد بزرگ شطرنج ایران با اعلام اینکه برای حضور در مسابقات جام فجر به آمل آمدم و برای قهرمانی به روی میز می‌روم، گفت: مازندران به عنوان استان مولد در شطرنج می‌تواند بسیار به پیشرفت این رشته در کشور کمک کند.
استاد بزرگ شطرنج ایران:برای قهرمانی در مسابقات جام فجر به آمل آمده‌ام/ بیشتر اوقات خود را با شطرنج می‌گذرانم
به گزارش مازندلیگ، احسان قائم‌مقامی در حاشیه برگزاری بیست و ششمین دوره مسابقات شطرنج جام بین‌المللی فجر با عنوان اکسین کاپ در این شهرستان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرنگار فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: مازندران تاکنون تجربه زیادی در زمینه برگزاری مسابقات شطرنج در عرصه‌های مختلف دارد.

وی افزود: برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج جام فجر در آمل نخستین رویداد با سطح بالا بوده که با حضور 24 کشور برتر دنیا همراه است.

نخستین استاد بزرگ شطرنج ایران با اعلام اینکه در مازندران مسابقات بین‌المللی شطرنج آزاد بابل در گذشته با کیفیت خوبی برگزار شد، تصریح کرد: برگزاری این مسابقات با حضور 24 کشور دنیا که بیشتر آنها صاحب نام این رشته ورزشی هستند می‌تواند گام بسیار بزرگی تلقی شود و اتفاق بسیار خوبی برای مازندران باشد.

این استاد شطرنج با بیان اینکه امید دارم با حمایت‌های بیشتر از گذشته این مسابقات در مازندران تداوم داشته باشد، یادآور شد: مازندران به عنوان استان مولد در شطرنج می‌تواند بسیار به این رشته در کشور کمک کند هر چند این اتفاق در سال‌های گذشته اتفاق افتاده و شاهد معرفی چهره‌های بزرگ در شطرنج بودیم که حتی در تیم ملی کشورمان نقش‌آفرینی داشتند.

قائم‌مقامی با تأکید بر اینکه ظرفیت رشته ورزشی شطرنج در مازندران بالا است، افزود: مازندران به لحاظ اقلیمی و شرایط جمعیتی می‌تواند چهره‌های بسیار زیادی به ورزش کشور کند هر چند نیاز است که مسؤولان به این مهم توجه داشته و به آن بپردازند تا شرایط پیشرفت آنها فراهم آید.

وی با اعلام اینکه برای حضور در مسابقات جام فجر به آمل آمدم و برای قهرمانی به روی میز رفته و دست به مهره می‌شوم، بیان کرد: تلاشم این است که در دوره پیش‌رو بتوانم کارهای بزرگی را انجام دهم البته تاکنون با روش جدید کار نکردم و برای تمرینات برنامه‌ریزی مستمر و مدون دارم.

شطرنج‌باز ملی‌پوش کشورمان با اشاره به اینکه بعد از 14 سال کار به صورت حرفه‌ای در شطرنج دوباره تمرینات را منظم دنبال می‌کنم و سال‌های گذشته درگیر کارهای غیر مرتبط با شطرنج بودم، ادامه داد: زمینه‌های فعالیتی متنوع را گذشته در لیست کارهایم داشتم که انرژی زیادی را از من گرفته است و می‌توان گفت با انرژی حدود 30 درصد شطرنج را طی سال‌های گذشته دنبال کردم.

وی افزود: هم‌اکنون بیشتر اوقات خود را با شطرنج می‌گذرانم تا بتوانم با تمرینات متمرکزتر برای رویدادهای پیش‌رو مهیا شوم.

قائم‌مقامی با بیان اینکه مسابقات بسیار مهمی در آینده دارم و با روند تمرینی منظم و منسجم می‌توانم مسابقه به مسابقه آماده‌تر شوم، گفت: می‎دانم روند تمریناتم نتیجه مطلوب می‌دهد و امید دارم خود را در آن سطح که انتظار دارم ببینم.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد