ملی پوش شمشیربازی ایران با تاکید بر اینکه برای آماده سازی و کسب نتیجه در مسابقات کم نمی گذارد، گفت: البته از باخت ها ناراحت نمی شوم چون هر یک از آنها می تواند یک تلنگر باشد.
مجتبی عابدینی: از باخت ها ناراحت نمی شوم چون یک تلنگر هستند/برای طلای اندونزی آماده می شوم

به گزارش مازندلیگ، مجتبی عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به غیبتش در رقابت های ستلایت گرجستان که اوایل هفته در تفلیس برگزار شد، گفت: در این رقابت ها شرکت نکردم تا کمی استراحت کنم. البته دنیا آمدن دخترم پرنیا هم بهانه ای بود که برای اینکه به گرجستان نروم اگرچه در اردوی آماده سازی برای این رقابت ها شرکت داشتم و زمانی هم که بازیکنان در جریان رقابت ها بودند من تمریناتم را ادامه دادم. فردا هم که با تیم ملی به ایتالیا می روم تا در رقابت های جام جهانی این کشور شرکت کنم. 

وی با اشاره به اینکه به شدت در حال آماده سازی برای حضور در رویدادهای پیش رو و به خصوص مسابقات آسیایی و جهانی سال آینده است، خاطرنشان کرد: طی ماه های گذشته برخی رسانه ها اینطور عنوان کردندکه من دچار افت شده ام اما واقعیت این است که من هیچ وقت برای آماده سازی و حضور موفق در رقابت ها کم نگذاشته ام. اصلا شمشیربازی رشته ای است که درآن هیچ ورزشکاری بدون آمادگی کامل در رقابت ها شرکت نمی کند. شمشیربازی که ۲۰ ساعت در راه است تا به محل مسابقات جهانی در مکزیک برود، قطعا آماده است. درهمین رقابت ها (مکزیک) من به جدول ۱۶ نفره راه یافتم.

این ملی پوش شمشیربازی با بیان اینکه از باخت هایی که در مسابقات متحمل می شود ناراحت نیست، خاطرنشان کرد: شاید این باخت ها تلنگری باشد برای من تا برای آینده بهتر و آماده تر شوم. به خصوص اینکه هدف گذاری اصلی من برای سال آینده است و اینکه بتوانم برای در مسابقات آسیایی و جهانی بهترین نتیجه ممکن را بگیرم. 

وی با یادآوری اینکه در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون در بخش انفرادی به عنوان پنجم دست یافت، تصریح کرد: در آن بازی ها من به عنوان شمشیرباز تمام برد مرحله مقدماتی را تمام کردم اما «گو» کره ای با یک باخت از این مرحله صعود کرد. در مرحله یک چهارم نهایی من مقابل همین شمشیرباز ۱۵ بر ۱۳ شکست خوردم و به عنوان پنجمی دست یافتم. حالا به شدت مصمم هستم در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ خیلی بهتر نتیجه بگیرم. دنبال این هم نیستم که به جمع هشت بازیکن برتر بازی هاصعود کنم یا مثلا مدال برنز بگیرم. فقط و فقط از بازی های آسیایی سال آینده مدال طلا می خواهم. 

ملی پوش اسلحه سابر شمشیربازی ایران خاطرنشان کرد: در بازی های آسیایی و در بخش تیمی مسابقات شمشیربازی، تیم ها با ترکیب چهار نفره شرکت می کنند و از همین ترکیب دو نفر در بخش انفرادی حاضر می شوند. اینکه در بخش انفرادی کدام بازیکنان شرکت کنند، با تصمیم سرمربی تیم مشخص می شود اما من از حالا خودم را آماده می کنم. به خصوص اینکه فکر می کنم کسب مدال طلا دور از دسترسم نیست چون می توانیم با بهترین های آسیا رقابت داشته باشیم. کره جنوبی، ژاپن و چین کشورهای رقیب در این بازی ها به حساب می آیند. 

عابدینی با ابراز امیدواری از اینکه بتواند در جام جهانی ایتالیا هم موفق ظاهر شود، اظهارداشت: همان طور که گفتم هدف اصلی من رویدادهای سال آینده است اما برایم مهم است که در رقابت های آماده سازی هم که در آن شرکت می کنیم، نتیجه ای ایده آل بگیرم. 




نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد