سمینار داوری تیراندازی با کمان طی سه روز از هفدهم تا روز جمعه نوزدهم آبان ماه به میزبانی استان البرز برگزارشد .
برگزاری سمینار داوری تیرو کمان با حضور مدرس و داور بین المللی به میزبانی استان البرز + تصاویر
به گزارش مازندلیگ، رضا کیارستمی دبیرفدارسیون تیراندازی با کمان اذعان داشت: سمینارداوری تیرو کمان  با حضور نود داور، مدرسین داوری و کاندیداهای مدرسی به مدت سه روز به میزبانی سایت تیراندازی با کمان دراستان البرز برگزارشد .
وی در خصوص هدف برگزاری سمینار داوری تیرو کمان اظهار داشت: هدف ازبرگزاری این سمینار به روز رسانی داوران  با قوانین جدید ی که درکنگره جهانی تصویب شده است می باشد .
وی  با اشاره به این به اینکه حدود سیصد داورفعال تیراندازی با کمان در کشور فعالیت می کنند یا دآور شد : حدود نود داور از سیصد داورفعا لی که در کشور حضور دارند دراین سمینارشرکت کردند چرا که فقط داورین درجه  یک ودو واجد شرایط بودند .
وی ضمن قدردانی از حضور داود نعمتی نیا مدرس مطرح وبین المللی ایران برای تدریس دراین سمینار  گفت : استاد نعمتی نیا مدرس بین المللی مطرح ودرجه A می باشد و که درتمام جهان به کار تدریس می پردازند و ماهم از این پتانسیل  و ظرفیت جهت آشنایی داوران ایرانی با قوانین روز جهان استفاده کردیم.
کیارستمی ادامه داد : سطح کلاس بسیار فعال و عالی بود و افرادی که دراین کلاس شرکت کردند آینده خوبی با توجه به روند برگزاری سمینار خواهند داشت .
وی درباره تیم داوری مازندران گفت :هیات تیروکمان مازندران با حضور آقای فرهادی از جمله استانهای فعال و بسیار خوب در عرصه داوری می باشدو ما پیش بینی می کنیم که استان مازندران از استانهایی خواهد بود که در آینده نزدیک در بحث داوری به سطح بالا وخوبی برسد .
اما داود نعمتی نیا مدرس این کلاس که از داوران المپیک لندن و جز داوران مطرح و بین المللی جهان میباشد درباره سطح  و کیفیت این سمینار گفت : ایران از نظر سطح داوران بین المللی دررتبه چهارم قراردارد و این سمینار پرو ژه ای است که به همت فدارسیون تیراندازی با کمان ایران برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه این سمینار هم رده با آخرین متد داوری جهان میباشد افزود: هفته گذشته  روش و اطلاعات به روز سمینار داوری در بانکوک اجرا شد که بصورت عملی و به روز در سمینار ایران به کار گرفتیم.
نعمتی نیا ادامه داد: سطح کلاس سمینار داوری تیرو کمان ایران بسیار بالا می با شد و داورانی هستند که در جهان موفق می باشند و ما درحال حاضر چهار داوربین المللی و پنج داور قاره ای داریم.
 
وی تصریح نمود : داوران تیر اندازی با کمان بر خلاف ورزش های توپی در آمد چندانی نخواهد داشت وتنها عشق و علاقه  بالا به این کار باعث می شود که از زیبایی و هیجان بالای کار داوری با صبر و تحمل موفق شوند.
مسئول کمیته داوران استان مازندران در حاشیه برگزاری سمینار داوری تیروکمان اذعان داشت: در سال گذشته با همکاری آقای فرهادی رییس هیات استان مازندران اولین دوره داوری درجه سه را به میزبانی شهرستان تنکابن برگزار کردیم و داورانی که توانستند نمره قبولی را دریافت کنند در مسابقات درون استانی جهت آشنایی و اجرای قوانین به روز شرکت کردند.
امیر طاها کرج بانی افزود : فدارسیون یک روندی دردوسال اخیر ایجاد کرده است که هرشش ماه یک بارسمینارداوری را  برگزار می کند که در سالهای گذشته مازندران فقط یک داور داشتیم ولی امسال توانستیم نه داور رسمی را از شهرستان های رامسر تا ساری در این سمینار دعوت کنیم که جای امیدواری به روند فعالیت تیم داوری می باشد .
کرجی بانی ادامه داد : داورانی که در  این سمینار از استان مازندران شرکت کردند فعال و پیگیر هستند و می توانم بگویم صددرصد آنان برای مسابقات کشوری معرفی می شوند و پس از حضور در میادین کشوری همه چیز به مطالعات و فعالیت خودشان بستگی دارد و ماهم سعی می کنیم با برگزاری سمینارهای استانی داوران مان را برای حضور درمسابقات کشوری به روز نمائیم.
مسئول کمیته داوران استان مازندران در پایان عنوان کرد : با توجه  به اینکه  در این رشته هیچ نوعی محدودیتی در بین زنان ومردان وجود ندارد وهر داوری که عشق و علاقه و پشتکار نداشته باشد قطعا " موفق نخواهد شد.
نصیری نژاد داوربین المللی فدارسیو ن تیراندازی  که از سال 2007 داوربین المللی شد ه است با حضور در سمینار داوری ایران گفت: تیرو کمان ایران از نظر رده بندی داوری درجهان  با فاصله کمی در رتبه پنجم قرار دارد که در مقایسه با کشور اروپا داوران ایران اطلاعات بالایی دارند.
وی افزود :برگزاری مسابقات  خوب و منظم در ایران به نفع داوران می باشد که می توانند با قضاوت درست خود راهی برای موفقیت در سطح المپیک و مسابقات جهانی داشته باشند.
نصیری نژاد درپایان عنوان کرد:زبان انگلیسی بعنوان یک نقطه کلیدی درامتحانات داوری تیروکمان تاثیرگذاراست واکثر داورانی که دراین رشته موفق هستند از نظر زبان انگلیسی توانمندی بسیار بالایی دارند .
اسامی داوران حاضر در سمینار کشوری تیرو کمان به شرح ذیل می باشد:
امیر طاها کرجی بانی    از شهرستان تنکابن 
عمار دیلم صالحی        از شهرستان کلاردشت
امین غلامی               از شهرستان محمودآباد
مهدی قاسمی              از شهرستان محمودآباد
تارا هاشمی               از شهرستان رامسر
ثنا همایی                 از شهرستان ساری
معظمه تلیکانی             از شهرستان تنکابن
یاسمن دانایی فر        از شهرستان ساری
*********
نویسنده: سیاوش زمان زاده
ارسال خبر: تارا هاشمی


نمایش سادهنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد