گردهمایی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌ ورزش های همگانی شهرهای استان به میزبانی هیات مازندران در ساری برگزار شد.
گردهمایی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌ ورزش های همگانی مازندران + تصاویر
به گزارش مازندلیگ، در این گردهمایی که به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی برگزار شد، آقایان عادل عالیشان معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌ کل ورزش و جوانان استان و رهام ابوطالبی، قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران حضور داشتند.
* نسبت به سلامت مردم تعهد داریم
معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در این  نشست گفت: نباید تعارف کنیم و باید بدانیم که نسبت به سلامت مردم تعهد داریم و در این زمینه، دستگاه ورزش نیز وظایفی دارد که باید آنها را به‌نحو شایسته انجام دهد.
وی افزود: کم‎تحرکی، عادات بد غذایی و الکل بیشترین عامل تهدید سلامت هستند و در بخش نخست می‌توانیم با کمک هیأت‌های ورزشی به‌ویژه همگانی نقش مهمی ایفا کنیم، ضمن اینکه همه دستگاه‌ها باید احساس مسؤولیت کنند و پای کار بیایند تا سلامت اصلی را برای مردم ایجاد کنیم.
عالیشان گفت: استان مازندران در بخش بانوان ورزشکاران خوبی دارد که در کشور نیز از این لحاظ رتبه نخست را داریم، از این امتیاز باید بیشتر استفاده کنیم و ورزش بانوان را ارتقا دهیم.
این مسؤول بیان کرد: هیأت‎هایی که فعالیت بیشتری دارند، حمایت مادی و معنوی می‎شوند و هدف هیأت‌های همگانی باید به‌واقع ورزش برای همه اقشار جامعه باشد.
وی در پایان بیان کرد: ورزش در روستاها نیز هم‌پای شهرها جدی گرفته شود، مسؤولان هیأت‌های ورزش همگانی در شهرستان‌ها باید دهیاران را همراه و ورزش همگانی را در روستاها فرهنگ‎سازی کنند.
*هیات ورزش های همگانی استان مازندران رتبه دوم کشور
روهام ابوطالبی قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران  نیز در این گردهمایی طی سخنانی گفت : در 6 ماهه سال گذشته 160 فعالیت ورزشی و در مشابه سال‌جاری 612 فعالیت ورزشی از سوی هیأت ورزش‌های همگانی مازندران اجرا شده است.
 ابوطالبی در ادامه  افزود: براساس ارزیابی و عملکرد بعمل آمده از سوی وزارت ورزش و جوانان، در جدول ارزیابی عملکرد ورزش های همگانی، استان مازندران رتبه دوم کشور را کسب نمود.
وی یادآور شد: در ارزیابی صورت گرفته مازندران در سال ۹۴ مقام سوم کشور را دارا بود، که با سعی و تلاش هیات استان و هیات های شهرستانی ، معاونت توسعه ورزش همگانی، ادارات ورزش و جوانان  استان و شهرستانها  این مقام در سال ۹۵ با یک پله صعود در کشور به رتبه دوم ارتقاء پیدا کرد.
وی افزود: با وجود اینکه بودجه خاصی در سال‌جاری به هیأت ورزش‌های همگانی استان اختصاص نیافته است اما با این حال، اقدامات خوبی انجام شد.
قائم‌مقام هیأت ورزش‌های همگانی مازندران گفت: در سال‌جاری ثبت رکورد اعجاب‌انگیزی را در رشته شنای استقامت از ورزشکار بهشهری به‌نام مرتضی قلندری داشتیم.
این مسؤول بیان کرد: برای ثبت رکورد این ورزشکار در گینس، هماهنگی شده و قرار است به امارات متحده عربی اعزام شود که احتمال دارد رکورد فعلی ایشان نیز ارتقا پیدا کند.
دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران  با اشاره به اینکه استانداران سفیر ورزش همگانی در استان‎ها هستند، گفت: فرمانداران و شهرداران هر شهرستان و شهر نیز وظایفی را دارند که وظیفه فرمانداران در راستای فعالیت استانداران است و از طرفی یکی از وظایف 23گانه شهرداری‎ها نیز توسعه ورزش‌های همگانی است.
قائم‌مقام هیأت ورزش‌های همگانی مازندران با بیان اینکه مازندران در المپیک ریو، 38 درصد مدال‌های کشور را به‌دست آورده است، اظهار کرد: با توجه به جمعیت 3 میلیون و 200 هزار نفری مازندران، 156 هزار ورزشکار سازمان‎یافته داریم که در هفته، حتماً سه روز را ورزش می‌کنند.
این مسؤول در پایان گفت: هیأت ورزش‌های همگانی در سراسر مازندران از گلوگاه تا رامسر فعال هستند و در مجموع، 36 کمیته زیرمجموعه ورزش همگانی در استان داریم که توانستند 24 درصد جمعیت را در بخش همگانی فعال کنند اما این میزان باید به 50 درصد برسد.
* رشد چشمگیر در ورزش در بانوان استان 
ویدا بوداغی نایب رئیس بانوان هیأت ورزش‌های همگانی مازندران  در ادامه این  نشست بیان کرد: در سال‌های گذشته به ورزش بانوان اهمیت بیشتری داده شد و شاهد رشد ورزشکاران خوبی در این بخش بودیم که مازندران نیز از این نظر در جایگاه بالایی قرار دارد.
وی افزود: یکی از اقداماتی که در هفته تربیت‌بدنی و ورزش انجام خواهیم داد، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در ورزش همگانی با اداره‌کل زندان‌های مازندران است که مخصوصاً برنامه ورزشی برای زنان زندانی داریم.
نایب رئیس بانوان هیأت ورزش‌های همگانی مازندران گفت: قضاوت‌کننده نیستیم و این مهم نیست که زندانی به چه علتی در زندان به‌سر می‌برد بلکه هدف و نگاه ما برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه و تندرستی افراد است.
*جدیت در برگزاری کلاس‌های آموزشی 
در ادامه این گردهمایی سعید رمضان‌پور مسؤول آموزش هیأت ورزش‌های همگانی مازندران درباره برگزاری کلاس‌های آموزشی، اهمیت و کیفیت آن توضیحاتی ارائه داد و مسؤولان هیأت‌های ورزش همگانی در شهرستان‌ها نیز نظرات و  پیشنهادات خود را بیان کردند.
*انتصابات جدید در هیات
پایان این نشست نیز به معرفی دو رئیس جدید هیأت ورزش‌های همگانی به نام‌های علی‌اکبر غلام‌دخت و امیرعلی دژباخ به‌ترتیب برای شهرهای نشتارود و بابل، همچنین معرفی محسن هدایتی به‌عنوان روابط عمومی جدید هیأت ورزش‌های همگانی استان  اختصاص یافت.


نمایش سادهنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد