رئیس هیئت کوهنوردان و صعود ورزشی آمل گفت: بانوان کوهنورد آمل به قله 5هزار متری در گرجستان صعود می کنند.
صعود بانوان آملی به قله 5هزار متری در گرجستان
به گزارش مازندلیگ، حمید احسانی در همایش کوهنوردان و صعودهای ورزشی شهرستان آمل با اشاره به اینکه کوهنوردی ورزشی است که همه می‌توانند آن را انجام بدهند، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم تا نماد قله دماوند ثبت شود تا این شهرستان میزبان کوهنوردان بیشتری از تمام نقاط جهان باشد.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار همایش صعود مسئولانه به قله دماوند با حضور مسئولان کشوری در آمل برگزار شد، تصریح کرد: پس از برگزاری جلسه با مدیران آموزش و پرورش آمل، آموزش کوهنوردی در بسیاری از مدارس این شهرستان صورت گرفت.
رئیس هیئت کوهنوردان و صعود ورزشی آمل با اشاره به اینکه هیئت کوهنوردی آمل، در طول سال به پاک سازی زباله و پسماند در جنگل های آمل اقدام می کند، افزود: این هیئت تمام توانمندی و همبستگی خود را در امداد و نجات و حفظ محیط زیست به کار می گیرد و به دلیل عدم وجود منابع مالی در تامین امکانات اولیه امداد و نجات، همکاری های فراوانی با سازمان هلال احمر دارد.
وی گفت: از سوی این هیئت دو دوره آموزش البرز شناسی و بهمن شناسی در آمل برگزار شده است و بر اساس آمار هیئت کوهنوردی آمل رتبه نخست استان مازندران را در آموزش به کوهنوردان کسب کرد.
احسانی از ساخت نخستین سالن تخصصی سنگ نوردی در آمل خبر داد و خاطرنشان کرد: این سالن در حال ساخت است که پیشرفت‌های فراوانی داشت و وزیر ورزش و نماینده مردم آمل برای تسریع ساخت آن، وعده همکاری دادند.
وی با اشاره به انجام 180 عملیات امداد و نجات در این شهرستان، اظهار کرد: بانوان کوهنورد آملی نیز فعالیت مناسبی دارند به طوری که در فصل زمستان به قله دماوند در دمای منفی 40 درجه صعود کردند و در تابستان 96 به قله 5 هزار و 33 متری کازبک گرجستان صعود می‌کنند.نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد