اختصاصی/سیاست غلط ورزشگاه سازی کشور کی پایان می یابد؟

"استادیوم 15 هزار نفری بیرجند افتتاح شد" به همین راحتی و بدون اینکه فکر شود این ورزشگاه برای کدام تیم احداث شده است!
نساجی و خونه به خونه در حسرت ورزشگاه جدیدالاحداث و بی مصرف بیرجند

به گزارش مازندلیگ، ورزشگاهی که با 26 میلیاردتومان اعتبار و پس از 11 سال انتظار با حضور وزیر ورزش و جوانان و توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس برای مردم مظلوم بیرجند افتتاح گردید ولی کسی نیست بپرسد آیا فوتبال بیرجند پتانسیل راه اندازی تیمی با 15 هزار تماشاگر را دارد؟ و آیا اگر به جای احداث این ورزشگاه، هزینه میلیاردی آن صرف ساخت چند سالن ورزشی برای بیرجند می شد نتیجه بهتری برای جوانان این شهر حاصل نمی شد؟

 

نکته تاسف بار این است که در حالی همچین ورزشگاه هایی با کلی اشکالات فنی در شهرهای غیرفوتبالی کشور روئیده شد که تیمهای صاحب نام مازندران مانند نساجی و خونه به خونه همچنان با ورزشگاه های چند ده ساله شهرشان روزگار می گذرانند و سالهاست منتظر نگاه ویژه دولتی ها به این بخش هستند.

 

نساجی سالهاست در لیگ دسته اول فوتبال کشور حضوری فعال دارد ولی به اعتقاد بسیاری از هواداران این تیم، عامل عدم صعود این تیم به لیگ برتر، ظرفیت کم و مشکلات فراوان ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر می باشد و اگر بازی های این تیم در خارج از محدوده شهری برگزار شود می توان امید داشت این تیم به این مهم دست یابد.

 

بابلی ها نیز از دوره دریای بابل تا تیم خونه به خونه دو دهه است که ورزشگاه هفت تیر این شهر را با همین سر و وضع می بینند و تغییر و تحول خاصی را در این ورزشگاه شاهد نبودند.

 

پس از سرمایه گذاری گسترده ای که از برادران حسن زاده در خونه به خونه شاهد هستیم بدون شک می طلبد تا شاهد یک ورزشگاه با ظرفیت و امکانات مناسب در شهر بابل باشیم تا زمینه دلگرمی سرمایه گذاران تیم خونه به خونه را در این خصوص شاهد باشیم.

 

و اما اوج دلخوری و تاسف فوتبال دوستان مازنی را باید در ورزشگاه شهدای ساری جستجو کرد! ورزشگاهی 15 هزار نفری که در 10 کیلومتری جاده فرح آباد احداث گردید و نه تنها مناسب برگزاری بازی های نساجی و خونه به خونه نیست، بلکه تیم های ساروی نیز از آن استقبال نمی کنند و ترجیح می دهند برای جذب تماشاگر بیشتر، بازی های خود را در ورزشگاه شهید متقی ساری برگزار کنند.

 

ظاهراً سیاست های پیاده شده حاکی از آن دارد که هدف از احداث این ورزشگاه فقط عدم برگشت بودجه در نظر گرفته شده به خزانه دولت بود و کوچکترین کارشناسی برای استفاده بهتر از این بودجه صورت نگرفته است.

 

شاید بزرگترین مشکلی که مازندرانی ها در تمام زمینه ها با آن دست و پنجه نرم می کنند گرایشات قومی و حسادت تاسف بار بین مسئولان شهرهای استان می باشد که در بسیاری مواقع آسیب و زیان این استان با پتانسیل را در پی داشته است. بدون شک آنهایی که تصمیم گرفتند میلیاردها تومان پول بیت المال را برای احداث ورزشگاه شهدای ساری صرف کنند فقط برای دقایقی با خود می اندیشیدند که اگر این ورزشگاه بین دو شهر ساری و قائمشهر احداث می شد شاید اکنون نساجی نیز می توانست از آن استفاده کند و استفاده بهتری از این ورزشگاه می شد و به نوعی هزینه احداث آن بی جهت هدر نمی رفت.

 

به هر حال نساجی و خونه به خونه شدیداً از داشتن یک ورزشگاه استاندارد و شکیل رنج می برند و شاید بهترین تصمیم این باشد که روزی شاهد رویش یک ورزشگاه در خور شأن این دو تیم بین جاده 15 کیلومتری بابل - قائمشهر باشیم که در اینصورت با استفاده دو تیم از این ورزشگاه استاندارد، هم مشکل فوتبال این شهرها برای همیشه برطرف شود و هم دولت مجبور به احداث دو ورزشگاه برای این دو شهر فوتبال خیز مازندران نباشد.

 

براستی آیا استان مازندران که این سال ها از آن به عنون معدن بازیکن یاد می شود با داشتن دو تیم نساجی و خونه به خونه، شایستگی داشتن یک ورزشگاه با حداقل استانداردهای روز فیفا را ندارد؟

 

به هر حال در طی سال های گذشته شاهد احداث ورزشگاه 15 هزار نفری متحدالشکل و با مشکلات فنی فراوان در بسیاری از شهرهای کشور بودیم که همچنان در حال خاک خوردن می باشند و  کوچکترین تلاشی برای استفاده بهینه از بودجه احداث آنها برای شهرهای مذکور نشد ولی از سوی دیگر چند شهر فوتبالی کشور همچنان منتظرند تا تیم هایشان صاحب یک ورزشگاه متناسب با استاندارهای روز فیفا شوند.


حسن صالحی
نمایش سادهنظر تایید شده:8

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:3


ابراهيميان 5 1 شنبه 05 فروردين 1396-13:58

بنده كاملا با حرف هاي مطرح شده موافقم .
چرا نبايد خونه به خونه و نساجي يك ورزشگاه باكيفيت و مطلوب داشته باشند؟
حداقل يك ورزشگاه مشترك بين جاده بابل و قايمشهر كه هر دو تيم استفاده كنند ، مانند استقلال و پرسپوليس . .
اين حداقل حق مردمان ورزش دوست استان مازندران بوده كه بايد بهش برسند .
البته ناگفته نماند شنيده ها حاكي از آن است كه خونه به خونه و حاج قاسم حسن زاده زميني را در جاده بابل به بابلسر خريداري كرده و استارت ساخت يك ورزشگاه اختصاصي خونه به خونه رو زده اند . پاسخ

موسوي 4 1 شنبه 05 فروردين 1396-15:53

ورزشگاه مدرن و با امكانات حق خونه به خونه و نساجي همه ي هواداراي پرشور و باتعصب اين دو تيمه
آخه بيرجند رو چه به ورزشگاه ؟!!
مورچه چيه كه كله پاچه داشته باشه پاسخ

M0111 4 2 شنبه 05 فروردين 1396-19:43

واقعا ایده خوبی هست اگر یک ورزشگاه استاندارد بین حد فاصل دوشهر احداث بشه ، بشخصه معتقدم اگر یک ورزشگاه استاندارد تو بابل بود همین دربی گذشته اون اتفاقات تلخ بین طرفین رخ نمیداد پاسخ

کادن 1 1 شنبه 05 فروردين 1396-22:52

توتمام دنیا استادیومها توسط باشگاهها با دریافت وامهای ارزان وبدون بهره در بهترین مکان هر شهر که بیشترین هوادار روبتونه جذب بکنه ساخته میشه
اگه باشگاه با کمک دولت استادیوم بسازه وخودش مسئول نگهداریش بشه اونوقت کدوم باشگاه میره بیرجند استادیوم بسازه.اونوقت استادیوم جایی ساخته میشه که فوتبالش مطرح باشه وتیمی مطرح در لیگ فوتبال داشته باشه وبراساس نیاز وتعداد هوادار باشگاه استادیوم میسازه.وقتی مدیران ورزش ما ورزشی نیستن وهرکسی بیشتر رانت وقدرت داه میشه مدیر فوتبالی . .....عاقبتش میشه این.قائمشهر وآبادان وانزلی استادیوم ساخته نمیشه.بیرجند ویاسوج وسنندج وزنجان وقزوین وسمنان وزاهدان وبجنورد و...... استادیوم 15هزارنفری ساخته میشه. پاسخ

بابك 3 1 يکشنبه 06 فروردين 1396-00:21

ورزشگاه استاندارد ، حق مسلم ماست . .
خونه به خونه چي ها و نساجي چي ها بايد حق خودشان را بگيرند پاسخ

وحید 4 1 يکشنبه 06 فروردين 1396-11:47

نداشتن مدیر خوب نمایندگان مجلس خوب ما هیچی نداریم چرا برای اینکه تو همین سایت ببینید بابل و قایمشهر با هم چه جوری مشکل دارن ما با خودمون دعوا داریم چه انتظاری از دولت داریم پاسخ

استان عقب افتاده مازندران 5 0 يکشنبه 06 فروردين 1396-14:17

وقتي مسئولان كشور ميبينند تو مازندران تمام شهر ها باهم مشكل دارند ، مريض نيستند كه تو بابل و قايمشهر سرمايه گذاري كنند ميرند و در شهر هاي متحد سرمايه گذاري ميكنند
همه ي استان ها پيشرفت كردند ولي مازندران همچنان اندر خم يك كوچه هست و هنوز بحث بابل و ساري و . . مطرح ميكنند و باهم درگيري و دشمني دارند
خودمان مقصر تمام اين اتفاقات هستيم
در غير اينصورت شهر هاي ديگه نه تيم دارند نه مانند خونه به خونه و نساجي اين همه هوادار پرشور و عاشق پاسخ

رمضاني 2 0 دوشنبه 07 فروردين 1396-08:46

من هم كاملا موافقم كه خودمان مقصر اول و آخر هستيم
اتحاد نداريم و با هم متحد نيستيم
پاسخ

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد