دیدار خونه به خونه بابل و نساجی قائمشهر با اتفاقات تلخ و ناگوار نیمه کاره پایان یافت.
گزارش روز: دربی خون و فلفل
 بازی مازندرانی‌های لیگ یک که با میزبانی خونه‌به‌خونه از نساجی انجام شد؛ بعد از یک نیمه پرحادثه با جنجال‌هایی عجیب و بی‌نظیر به حالت نیمه تمام به کار خود پایان داد تا رسیدگی به فاجعه 23 اسفند ورزشگاه هفت تیر بابل به کمیته انضباطی و سازمان لیگ سپرده شود.
پرده اول: ورزشگاهی با سابقه سیاه
با نظر مسئولان هیئت فوتبال مازندران، ورزشگاه هفت تیر بابل میزبان دو تیم پرتماشاگر لیگ یک انتخاب شد. در حالی که پرونده این ورزشگاه پر از نقطه‌های تاریک و فاجعه‌های عجیب و غریب بوده. از روند تشییع ناتمام مرحوم هادی نوروزی به دلیل شکسته شدن فنس‌ها و هجوم مردم به درون زمین؛ تا 18 آبان همین امسال که در لحظات پایانی بازی خونه‌به‌خونه با اکسین البرز، تماشاگران تیم میزبان با پرتاب سنگ به قضاوت تیم داوری اعتراض کردند که با مصدومیت شدید کمک داور بازی، قاضی میدان رای به نیمه‌تمام ماندن بازی داد؛ که در روزهای بعد کمیته انضباطی بابلی‌ها را 3-0 بازنده اعلام کرد و تماشاگران این تیم را 3 جلسه محروم. مشخص نیست با این سابقه سیاه و ورزشگاهی که هنوز هم تجهیزات ابتدایی برگزاری بازی را ندارد، چگونه هیئت فوتبال مازندران اجازه برگزاری بازی را صادر کرده است؟
پرده دوم: کری‌خوانی‌های پیش از بازی
مثل همه بازی‌های حساس بین هم استانی‌ها در فوتبال کشورمان، بازی تیم‌های خونه‌به‌خونه و نساجی هم قبل از سوت داور و آغاز بازی، با رجز‌خوانی روی سکوها شروع شد. وقتی 22 بازیکن مشغول گرم کردن بودند و گرمای خاصی هم روی سکوها به وجود آمده بود. از فحاشی‌ها که بگذریم و صحبت‌ها راجع‌به درمان این بیماری فرهنگی همه‌گیر شده را به زمانی دیگر بسپاریم؛ هواداران دو تیم به طور طبیعی در حال کری‌خوانی برای رقیب بودند. نساجی‌چی‌ها تاریخ و قدمت‌شان را به رخ بابلی‌ها می‌شکیدند و از آن طرف هواداران خونه‌به‌خونه، از برد شیرین‌شان در دور رفت در خانه نساجی می‌گفتند و هیجان را در هفت تیر به اوج رسانده بودند.
پرده سوم: نیمه اول 1-1
بازی با برتری نسبی نساجی شروع شد و دقیقه 15 قائم‌شهری‌ها از روی کرنر به گل رسیدند. لحظاتی که شادترین نقطه دنیا، گوشه‌ای از مازندران، قائمشهری بود که آن را با نام نساجی می‌شناسند. ادامه نیمه اول اما با برتری نسبی خونه‌به‌خونه همراه بود و بابلی‌ها دقایق پایانی نیمه مزد برتری‌شان را گرفتند و روی ضربه ایستگاهی پژمان نوری به گل تساوی رسیدند تا این بار فریاد شادی از سکوی بابلی‌ها به گوش برسد. بوسه توپ به تور نساجی همان و آغاز درگیری‌ها روی سکوهای لرزان هفت تیر همان.
پرده چهارم: مدیریت؛ گمشده بزرگ فاجعه بابل
لحظاتی بعد از گل تساوی بابلی‌ها جو ورزشگاه به هم ریخت و درگیری‌هایی که آتش زیر خاکستر بودند؛ از سکوهای هفت تیر زبانه کشیدند. قلوه سنگ‌هایی که بین تماشاگران بابلی و قائم‌شهری رد و بدل شد تا هفت تیر، شبیه‌ترین نقطه ایران به میدان جنگ باشد. هواداران هر دو تیم در سنگ‌پرانی مهارتی ویژه نشان دادند و تا توانستند از خجالت هم درآمدند. در همین لحظات بود که نیروی انتظامی وارد درگیری‌ها شد و ابتکار عمل را در دست گرفت. که البته برعکس منش عمومی این ارگان که باید در اختیار و مورد اعتماد عموم مردم باشد؛ به حالتی جانبدارانه رفتار کرد تا اصلی‌ترین دلیل تحریک نساجی‌چی‌ها و شدت‌گیری درگیری‌ها باشد. با توجه به محدودیت جایگاه هواداران نساجی و تنگ بودن راهرو مسیر رفت و آمد این هواداران، بعد از سنگ‌پراکنی‌های تماشاچیان بابلی، بیش از هزار قائمشهری‌ مجبور شدند تا در یک فضای محدود و تنگ در کنار یکدیگر قرار بگیرند. این اتفاق باعث شد تا فنس‌های مقابل این هواداران شکسته شود. بلافاصله بعد از شکسته شدن فنس‌ها، نیروی انتظامی از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل در برابر هواداران نساجی استفاده کرد که منجر به مسمومیت تعداد زیادی از هواداران نساجی شد. این اقدام عجیب و دور از انتظار از نیروی انتظامی، اندک تاب و تحمل باقی مانده را از هواداران عصبانی نساجی گرفت تا بین آن‌ها و نیروی انتظامی درگیری به وجود بیاید. درگیری‌ای که به تعداد مصدومان حادثه اضافه کرد تا ده‌ها آمبولانس به سمت ورزشگاه روانه شوند. در این بین بعضی از بازیکنان نساجی در نقش نیروی انتظامی، برای ختم قائله به سمت هواداران‌شان رفتند که با برخورد تند و شدید ماموران حاضر در هفت تیر روبه‌رو شدند. این رفتارهای غیرمسئولانه و برخوردهای جانبدارانه، تنش‌ها را در هفت تیر به اوج رساند. دقایقی بعد هواداران نساجی با اطمینان از نیمه‌کاره ماندن بازی قصد خروج از ورزشگاه را داشتند که از چند طرف هدف سنگ‌پراکنی قرار گرفتند و مجبور شدند به چمن ورزشگاه هفت تیر پناه ببرند. بعد از مدتی، یگان ویژه توانست امنیت نسبی را در خیابان‌های اطراف برقرار کند تا قائم‌شهری‌ها از ورزشگاه خارج شوند.
پرده نهایی: واکنش‌های عجیب!

بعد از پایان درگیری‌ها، نادر دست‌نشان، سرمربی خونه‌به‌خونه گفت: بعضی از افراد هواداران نساجی را تحریک کردند که بیشتر و بیشتر به ورزشگاه هفت تیر بیایند. میرشاد ماجدی، سرپرست تیم بابلی هم در واکنشی عجیب مشابه با سرمربی خونه‌به‌خونه گفت: «بهتر بود تماشاگران کمتری برای این بازی به ورزشگاه می‌آمدند. چون ورزشگاه ما از لحاظ ساختاری قدرت ورزشگاه وطنی قائمشهر را ندارد.» حرف‌هایی که در اعجاب و شگفت‌انگیزی، کم از حوادث بازی دو تیم مازندرانی نداشت.


منبع: آی اسپورت


نظر تایید شده:6

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:1


بی نام 9 14 سه شنبه 24 اسفند 1395-09:04

گزارش کاملا غلط و جانبدارانه ای بود
متاسفم مازند لیگ پاسخ

بابل 9 17 سه شنبه 24 اسفند 1395-09:47

بخدا بی انصاف هستید همتون. یه کم دنبال حق و انصاف باشین. چرا یکطرفه دارید به بابل و فوتبالش و مردمش توهین میکنید. شرم آوره پاسخ

ع 10 16 سه شنبه 24 اسفند 1395-11:40

واقعامتاسفم مازندلیگ
شرافت کاریتونو به چی میفروشین اخه؟
خوب بگین سایت واسه هوادری نساجی هس دیگ.بازاین کاراچیه پاسخ

امیر 14 7 سه شنبه 24 اسفند 1395-12:10

حقیقت تلخه. پاسخ

حسین مازندرانی تبرستانی 12 4 سه شنبه 24 اسفند 1395-15:42

از بس حرفها ضد و نقیض هست، معلوم نیست چه اتفاقی افتاد؟
ولی اتفاق پیش اومده، واقعا تاسف بار هستش برای کل مازندران
و تاسف بار تر اینکه، جدای از انصاف، هر کس سمت تیم خودشو میگیره
اگر این متن رو درست فرض کنیم، بابلیها رسم مهمان نوازی رو اصلا بجا نیاوردند
به یاد دارم در بازی رفت، با آنکه نساجی باخت، ولی هوادارای نساجی مازندران، خیلی حرفه ای باخت را قبول کردند.
خوبه لیگ برتر نیستیم!!!!!!! خجالت داره. پاسخ

مهدی بابلی 1 3 چهارشنبه 25 اسفند 1395-09:21

چه ربطی ب هواداری بابلی داشت مگه بابل باخت؟

پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد