مسابقه ی سیمولتانه  استاد بزرگ همایون توفیقی روز جمعه مورخ ١٣٩٥/١٢/١٣ با حضور ٦١ نفر در تالار رستوران بزرگ اکبرجوجه رامسر با نظم بسیار خاص و زیبایی برگزار شد.
همایون توفیقی شطرنج باز مطرح ایران: مسابقه سیمولتانه رامسر یکی از سخت ترین مسابقاتی بود که در عمرم تجربه کردم+ تصاویر
به گزارش مازندلیگ، این مارتن شطرنج که از ساعت ١٦ استارت خورد بعد از ٥ ساعت و ٤٠ دقیقه ،  ساعت ٢١:٤٠ به اتمام رسید.
آرمان صادق نحوی دبیرهیات شطرنج رامسر و مسئول برگزاری این رویداد بزرگ  درمصاحبه باخبرنگار مازندلیگ گفت:
حضور کوچکترین شطرنج باز با ٦ سال  و شطرنج بازی  با ٧٨ سال سن از جذابیت ها این مسابقه مهیج  بود .  
در این مسابقه شطرنج بازانی از رامسر ، تنکابن ، چالوس ، قائمشهر ، چابکسر ، لنگرود ، رحیم آباد و لاهیجان حضور بعمل رساندند.
مجری برگزاری مسابقات  هیات شطرنج  شهرستان رامسر حاج حسین حشمتی فرد و مسئول برگزاری مسابقات مدرسه شطرنج رخ رامسر بود.
شوق و شور شطرنج بازان شرکت کننده برای کسب تساوی و یک پیروزی در مقابل استاد توفیقی مثال زدنی بود.
در پایان این ماراتن سنگین و دیدنی استاد توفیقی ، ٥٦ برد ٤ تساوی و یک شکست رقم خورد.
کارنامه ای عالی برای شطرنج رامسر  چهار   تساوی و یک پیروزی در مقابل مرد نیرومند شطرنج ایران بود. حبیب رادمرد موفق به کسب پیروزی دربرابر استاد بزرگ شطرنج ایران شد و سهیل فضعلی ، زمان طاهری ، ابوذر و امین پوررستمی موفق به کسب تساوی در مقابل همایون توفیقی شدند .
نحوی درپایان از اسپانسر های محترم مسابقه تالار رستوران اکبر جوجه رامسر و شخص حاج حبیب مظفری که تالاربسیار شکیل و فوق العاده مناسب و عالی رابه صورت  رایگان در اختیار مسولین برگزار کننده مسابقه گذاشت و یک سوم مبلغ مسابقه را نیز تقبل کردندتشکر ویژه کرد .
 
وی  از حضور اعضای محترم شورای شهر رامسر و  لطیف زاده که خیلی  که کمک  زیادی درامر برگزاری مسابقات انجام داد نیز تشکر و قدرانی کرد. همچنین از  همکاری مثال زدنی ریاست  هیات شطرنج شهرستان رامسر حاج حسین حشمتی فرد
و سجاد نور اشرف الدین  و اداره ورزش  وجوانان شهرستان رامسر نیز تقدیر و تشکر کرد .
اما استاد همایون توفیقی در مصاحبه با خبرنگار مازندلیگ نیز گفت :شما در مسابقه  سیمولنتانه باید حدود پنج 
ساعت راه بروی و باتمر کزی بالا حر کات را در ثانیه انجام بدهی و این مساله سختی این مسابقه را اثبا ت می کند.
وی افزود: یک انسان معمولی حتی به سختی میتواند در پنج ساعت راه برود چه برسد که بخواهد شطرنج هم بازی کند.
توفیقی درباره برگزاری این رویداد دررامسر گفت : مسابقاتی از این قبیل به رشد شطرنج درشهرستان کمک بزرگی میکند و من در جریان هستم که ریاست هیات شطرنج رامسر و احسان نحوی دوست عزیز که دبیر هیات شطرنج شهر ستان رامسر هستند تلاش زیادی در این دو سال برای رشد و اعتلای شطرنج دررامسر  انجام می دهندو ظرف چند سال آینده استعداد های زیادی را به شطرنج ایران معرفی می کنند.
استادبزرگ شطرنج که دارنده عنوان معتبر نایب قهرمانی مسابقات بین المللی ابن سینا در سال 2014 هزار یادآور شد : مسابقه سیمولنتانه ای  که دررامسر برگزار  یکی از سخترین مسابقاتی بود که من تجربه کردم و برای اولین بار در طول زندگی ام شکست را در این رویداد تجربه کردم . باید اعتراف کنم سی نفر از نفراتی که من با آنها جز کسانی بود ند که اطلاعات خوب و کافی درباره شطرنج  داشتند و با اینکه برای اولین بار بود که چنین فضایی تجربه می کردند کار من را برای برتری در مقابل آنان سخت و دشوار کردند.
وی در پایان این نکته یادآوری کرد که این مسابقه از نظم کافی بر خوردار بود و در محل مناسبی  برگزار شد و در فضای بسیار عالی برگزار شد .
لازم به ذکر است از جمله افتخارات همایون توفیقی میتوان به  قهرمانی اولین دوره مسابقات بین المللی پایتخت در سال 2016 و مدال برنز مسابقات داخل سالن آسیا در سال 2007 اشاره کرد . وی از پدیده های دهه هشتاد شطرنج ایران بود .


نمایش سادهنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد