دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان گفت:‌ خوشبختانه عمل جراحی خوبی پشت‌ سر گذاشتم و پرفسور معالجم ۲ سر آشیل پایم را به هم پیوند زد.
رضا یزدانی:  پزشکان ۲ سر آشیل پایم را به هم رساندند/ تا ۸ ماه دیگر دوران نقاهتم طی می‌شود
به گزارش مازندلیگ، رضا یزدانی کشتی‌گیر کشورمان که برای انجام عمل جراحی به آلمان رفته است در خصوص مصدومیت خود گفت:‌ بعد از مسابقات المپیک 2016 خیلی جست‌وجو کردم تا یک پزشک فوق‌ تخصص آشیل پیدا کنم. فروردین‌ ماه آشیل من پاره شد و با آن وضعیت 6 ماه تمرین کردم. به طوری که اوضاع مصدومیتم خیلی وخیم شده بود اما خوشحالم از اینکه با اینکه 11 ماه از این مسئله می‌گذرد اما در آلمان و توسط یک پرفسور در اسپورت کلینیک شهر کلن عمل کردم و خوشبختانه پزشک معالم از وضعیتم رضایت دارد.
وی ادامه داد: خوشبختانه طول درمان پایم پایین آمده و در حالی که قرار بود 3 ماه پایم در گچ باشد اما پزشکان اینجا گفته‌اند که در طی 12 روز هم گچ پایم را باز می‌کنند و هم بخیه‌هایم را می‌کشند. همچنین باید از کامبیز اسماعیلی تشکر کنم که هماهنگی‌های لازم را انجام داد و همچنین باید از پرفسور معالجم و همه عزیزانی که به من لطف داشتند تا این عمل به نحو احسن انجام شود ممنون هستم.
کشتی‌گیر وزن 96 کیلوگرم کشورمان درباره جزئیات عمل جراحی تصریح کرد: دو سر آشیل من در این عمل به هم رسانده شد آن هم در حالی که قرار بود فاصله 6 سانتی‌متری دو سر آشیلم با پلاستیک پر شود اما پروفسور معالجم عنوان کرد که دو سر آشیلم را به هم رسانده است و خوشبختانه خیلی عمل رضایت‌بخشی داشته‌ام.
یزدانی در پاسخ به این سؤال که دوران نقاهتش چقدر به طول می‌انجامد، اظهار داشت: در مرحله اول به دنبال این هستم که به نحو احسن وضعیت پایم بهتر شود و آسیب‌‌دیدگی‌ام درمان شود. اگر بتوانم توصیه‌های پروفسور معالجم را مو به مو انجام دهم تا 8 ماه دیگر آماده می‌شوم و اگر بخواهم کشتی بگیرم بعد از آن تمریناتم را آغاز خواهم کرد.
وی در مورد اینکه یعنی با مصدومیت به المپیک 2106 رفته بود، گفت:‌ بله. فروردین‌ماه و 4 ماه قبل از شروع المپیک آشیل پایم پاره شد و 2 ماه و نیم با عصا راه می‌رفتم شرایط من به گونه‌ای بود که فقط 15 روز تمرین کردم و به المپیک رفتم. در مسابقات هم همه سعی خودم را کردم تا به هدفم برسم و از این موضوع دریغ نکردم و تا آخرین لحظه هم کم نگذاشتم. اما متأسفانه مقابل حریف آذربایجانی با ناداوری بازنده شدم وگرنه با همین شرایط هم می‌توانستم مدال بگیریم و با دست پر از مسابقات بیرون بیایم.
دارنده 2 مدال طلای قهرمانی جهان در مورد اینکه جای چه مدالی را در کلکسیون افتخاراتش خالی می‌بیند، ادامه داد: فکر می‌کنم در کلکسیون مدال‌هایم فقط جای مدال المپیک خالی است. همه سعی خودم را می‌کنم تا المپیک بعدی حضور داشته باشم و بتوانم دینم را به مردم کشورم ادا کنم. مطمئناً تا جایی که بتوانم تلاش می‌کنم تا به هدفی که دارم برسم.
یزدانی در مورد شرایط شهر کلن که در آن مورد عمل جراحی قرار گرفته، اظهار داشت: به شخصه کشور آلمان را خیلی دوست دارم در آلمان بهترین ارتوپدهای دنیا حضور دارند و پروفسور معالج من از بهترین‌های پزشکی ورزش در دنیا است. در بیمارستان اسپورت کلینیک یک بیمارستان تمام ورزشی است برای من سنگ تمام گذاشتند و انگار نه انگار که در غربت هستم و انگار در کشور خودم معالجه شدم. خوشحالم که به اینجا آمدم و امیدوارم در سال‌های آینده با کشتی‌هایی که می‌گیرم پاسخی به زحمات پرفسور معالجم بدهم و او را شاد کنم.نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد