دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان با بیان اینکه کشتی و دوبنده تیم ملی ارث پدری‌اش نیست، تاکید کرد:در تیم ملی شایسته سالاری است و هر که بیشتر تلاش کند و بهتر نتیجه بگیرد به دوبنده تیم ملی می‌رسد.  
مسعود اسماعیل‌پور: به نصیحت‌های خادم گوش نکردم

به گزارش مازندلیگ، مسعود اسماعیل‌پور درباره آخرین وضعیت خود در آستانه حضور در رقابت‌های جام جهانی اظهار کرد: پس از حضور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی و همچنین حضور در رقابت‌های کشتی آزاد باشگاه‌های جهان به بیماری مبتلا شدم و تا حد زیادی بدنم تحلیل رفت. به همین دلیل نیز با مجوز پزشک که مدارک آن نیز موجود است نتوانستم در رقابت‌های اوپن به عنوان یکی از مراحل انتخابی تیم ملی شرکت کنم.

 

دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان افزود: خوشبختانه تاکنون ۲ اردوی بسیار خوب را پشت سر گذاشته‌ایم و از شرایط بدنی و روحی مناسبی برخوردار هستم. امیدوارم بتوانم در نهایت نظر مساعد کادر فنی تیم ملی را جلب کنم و در رقابت‌های جام جهانی برای تیم ملی به روی تشک بروم. هر میدانی که کادر فنی صلاح بداند آماده‌ام کشتی بگیرم و به تیم ملی کمک کنم.

 

وی درباره مسیر پر فراز و نشیب خود در کشتی و اینکه بسیاری معتقدند او به حقش در کشتی نرسیده است گفت: هیچ‌وقت بهانه تراشی نکردم و کشتی‌گیری نبودم که بخواهم از مبارزه فرار کنم. متاسفانه بدشانسی همیشه گریبان کشتی‌گیران وزن ۶۱ کیلوگرم و از جمله من را گرفته است. اگر این وزن در المپیک حضور داشت مطمئناً می‌توانستم به راحتی روی سکوی المپیک بروم. البته من هم اشتباهاتی داشتم که منجر به این شد که نتوانم آنطور که می‌خواستم به اهدافم برسم.

 

آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم ایران خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه رسول خادم همیشه به من گوشزد می‌کرد اما به نصیحت‌های او گوش نکردم. اشتباه بزرگی که مرتکب شدم این بود که از وزن ۶۱ به ۶۵ کیلوگرم رفتم و بین این دو وزن سرگردان بودم در حالی‌که باید در همان وزن ۶۱ کیلوگرم می‌ماندم و جایگاهم را تثبیت می کردم سپس مانند حسن یزدانی که برای انتخابی المپیک به یک وزن بالاتر آمد من هم می‌توانستم برای حضور در المپیک به وزن ۶۵ کیلوگرم بیایم و در رقابت‌های انتخابی شرکت کنم اما این جابجایی‌ها به من ضربه زد.

 

اسماعیل‌پور افزود: بدلیل اینکه حضور در المپیک ریو را از دست دادم تا حد زیادی به لحاظ روحی و روانی به هم ریختم و نتوانستم خودم را جمع و جور کنم که باعث شد نتوانم آنطور که باید در انتخابی تیم ملی نتیجه لازم را بگیرم.

 

وی درباره باخت مقابل بهنام احسان پور در رقابت‌های انتخابی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی اوزان غیرالمپیکی گفت:مقابل احسان پور در شرایطی کشتی گرفتم که هر ۲ مسابقه را واگذار کردم.نمی‌توانم بگویم آمادگی لازم را نداشتم و یا بهانه تراشی کنم.آن روز زور من نبود و حریف بخوبی توانست از اشتباهات فاحش من استفاده کند و پیروز میدان شود.در کشتی دوم با اینکه ۵ امتیاز مقابل او جلو بودم کشتی را باختم. احسان‌پور بهتر از من فکر کرد، کشتی گرفت و به خوبی از فرصت ها استفاده کرد و به دوبنده تیم ملی رسید. او شایستگی رسیدن به مدال طلای جهان را داشت اما متاسفانه به حقش نرسید.

 

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون درباره اهداف خود در صورت رسیدن به دوبنده تیم ملی تاکید کرد: کشتی و تیم ملی ارث پدری من نیستندو هیچ‌کس دوبنده تیم ملی را برای من کنار نگذاشته است. در تیم ملی شایسته سالاری است و مطمئناً هر کشتی گیری که بیشتر تلاش کند و بهتر نتیجه بگیرد به دوبنده تیم ملی می‌رسد.

 

اسماعیل‌پور در پاسخ به این سوال که آیا به خداحافظی از کشتی فکر می‌کند یا خیر خاطرنشان کرد: هنوز مانده از کشتی خسته شوم. اگر هم کشتی از من خسته شود من او را رها نمی‌کنم. تمام تمرکزم بر روی تمریناتم است و باید جوری تمرین کنم که کادر فنی تیم ملی را مجاب کنم که می‌توانند بر روی من حساب کنند تا در جام جهانی من را انتخاب کنند.

 

وی تصریح کرد: من،حسن رحیمی و کمیل قاسمی باسابقه‌ترین کشتی‌گیران حال حاضر اردوی تیم ملی هستیم. جام جهانی ۲۰۰۹ تهران نخستین حضور من و حسن رحیمی در تیم ملی بود. امیدوارم اینبار هم بتوانم در جام جهانی کرمانشاه برای کشورم کشتی بگیرم و با پیروزی مقابل رقبا دل هموطنانم را شاد کنم. انگیزه بسیار زیادی دارم و امیدوارم بتوانم نظر مساعد کادر فنی را جلب کنم. هدف همه ما کسب ششمین قهرمانی متوالی در جام جهانی است و انشاءالله با کسب این قهرمانی دل مردم ایران بار دیگر شاد شود.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد