تیم عمران ساری یکی از2 نماینده مازندران در رقابت های لیگ برتر والیبال مردان ایران است که با وجود شگفتی سازی در نیم فصل اول و قرارگیری در رده چهارم ، در نیم فصل دوم به دلیل مشکل مالی و فنی با گام لرزان با 2 پله سقوط در رده ششم جدول جای دارد.  
گام لرزان تیم شهرداری ساری درلیگ برتروالیبال

به گزارش مازندلیگ و به نقل از ایرنا، تیم والیبال عمران ساری که نخستین سال حضورش را در لیگ برتر مردان ایران تجربه می کند، از 16 دیدار در این رقابت ها با 20 امتیاز و یک بازی بیشتر از تیم های شهرداری تبریز و صالحین ورامین و هم امتیاز با این تیم ها در رده ششم این رقابت ها قرار دارد.

* عمران ساری در آمارها

تیم عمران ساری در 11 بازی نیم فصل اول با 16 امتیاز( به عبارتی در هر بازی 1.5 امتیاز) در جایگاه چهارم و بالاتر از تیم های نامدار این رقابت ها چون شهرداری تبریز و صالحین ورامین و حتی تیم همشهری خود کاله آمل با کارنامه قهرمانی لیگ برتر و جام باشگاه های آسیا قرار گرفت.

این در حالیست که این تیم در پنج بازی اخیر ( نیم فصل دوم) با دو برد و چهار امتیاز( در هر بازی کمتر از یک امتیاز) به جمع داده های امتیازی خود اضافه کرد و با سقوط 2 پله ای به طور موقت به رده ششم سقوط کرد که با احتساب بازی های 2 تیم تعقیب کننده، در خوشبینانه ترین روند جایگاه هشتم برای این تیم مازنی متصور است.

ادامه روند فعلی نتیجه گیری تیم عمران ساری در رقابت های لیگ برتر مردان با احتساب رقبای درتعقیب و بازی سخت این تیم با صدرنشینان جدول چون بانک سرمایه، پیکان چه بسا باید این تیم شگفتی ساز نیم فصل اول با وجود شایستگی از لیگ برتر خداحافظی کند.

کارشناسان والیبال مهمترین مشکل این روزهای عمران ساری را در کنار بحران مالی و پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان که بی انگیزگی آنها را به دنبال داشته، ضعف بدنی و فنی را عامل اصلی می دانند.

این کارشناسان بر این باورند که تیم عمران ساری نشاط نیم فصل اول را ندارد و به نوعی بازیکنان توانایی بازی در ست های دوم به بعد را ندارند و با ضعف قوای جسمی پراشتباه ظاهرمی شوند.

سرمربی عمران ساری در گفت و گو با خبرنگارایرنا ضعف فنی بازیکنان را در نیم فصل دوم این رقابت ها تایید کرد و این مشکل را به بحران مالی درباشگاه ، پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان و بی انگیزگی آنها نسبت داد.

بهزاد محمودی درگفت وگو با خبرنگارایرنا گفت که پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان طبق قرارداد موجب شده تا آنها به خوبی تمرین نداشته باشند و حضور بی انگیزه در تمرین در کیفیت بازی آنها نیز تاثیر گذار شد.

وی افزود : درشرایط فعلی جز سه تا چهار تیم که حامیان قدری را پشت سرشان دارند، مابقی تیم های والیبال حاضر دررقابت های لیگ برتر به خصوص تیم های منتسب به شهرداری ها مشکل مالی دارند و عمران نیز یکی از این تیم هاست.

محمودی اضافه کرد : برخی از این تیم های منتسب به شهرداری همانند تبریز و ارومیه با داشتن صبغه ورزشی از سوی شهرداری این شهرها و سایر دستگاه ها کمک مالی می شوند.

سرمربی تیم والیبال عمران شهرداری ساری ازحضور بی انگیزه بازیکنان تیمش در تمرینات با حربه دریافت نکردن دستمزد انتقاد کرد و این کار بازیکنانش را به دور از حرفه گری در ورزش اعلام کرد.

محمودی افزود : بازیکنان ما باید در زمین بازی مسایل خارجی را فراموش کنند و به بازی بپردازند و در صورتی که در پایان فصل به دستمزدشان نرسیدند با قراردادی که در اختیارشان است، حق حقوق خود را از مجاری قانونی ( فدراسیون ) پیگیری کنند.

وی ابراز امیدواری کرد تا مسوولان باشگاه به خصوص شهرداری ساری همانند گذشته به تیم والیبال این شهر به عنوان نماینده مازندران توجه مالی داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهرساری گفت که شورا از تیم والیبال عمران به عنوان یکی از تیم های خوب لیگ برتری همه جانبه حمایت می کند.

علیجان شمشیربند به خبرنگارایرنا افزود :مادر برنامه فرهنگی ، اجتماعی ورزشی شهرداری همساله بودجه ای را برای حمایت از ورزش به شهرداری تکلیف می کنیم و حمایت از تیم عمران نیز طبق همین مصوبه است.

وی اضافه کرد : شورا در سال جاری مصوبه ای مبنی بر تیمداری شهرداری به خصوص در لیگ برتر نداشته است و شهرداری براساس برنامه های فرهنگی ورزشی این کار را انجام داده است.

تیم عمران ساری از 16 بازی رقابت های والیبال لیگ برتر مردان ایران با 20 امتیاز با یک بازی بیشتر از صالحین ورامین و شهرداری تبریز و هم امتیاز با این دو تیم در رده ششم قرار دارد و از این رقابت ها 8 تیم به پلی اف می روند.

تیم های خاتم اردکان با 17 امتیاز و کاله آمل با 16 امتیاز در دیگر تیم های تعقیب کننده تیم والیبال عمران ساری در لیگ برتر هستند.

این تیم 22 دی ماه در ساری میزبان تیم شهرداری اراک است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد