شیما جباری عنوان سوم مسابقات رویینگ  بانوان کشور را به دست آورد.
مقام سوم شیما جباری در مسابقات قایقرانی رویینگ بانوان کشور

به گزارش مازندلیگ،  شیما جباری که پس از آن مصدومیت کهنه و قهر از قایقرانی بعد از کنار رفتن از بازی های آسیایی اینچئون ۲۰۱۴ به رشته های مانند والیبال و بسکتبال روی آورده بود، در بازگشت به رویینگ توانایی خودش را نشان داد و در مسابقات کشوری سوم شد.

 

جباری اولین قایقران زن مازنی است که در رویینگ صاحب نشان برنز آسیا شده است. وی که درسال ۲۰۱۲  این مدال را در چین کسب کرده است، نخستین بانوی مدال آور آسیایی ورزش بابلسر است.

 

وی در مسابقات رویینگ تک نفره سنگین وزن بزرگسالان قهرمانی کشور که در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد،  با زمان ۴:۲۱.۷۰۵ دقیقه پس از  پریسا احمدی از زنجان با زمان ۴:۳.۲۶۷ دقیقه و مریم کرمی از همدان با زمان ۴:۹.۹۱۹ دقیقه، مدال برنز کسب کرد.

 

همچنین در فینال B روئینگ تک نفره سبک وزن بزرگسالان فاطمه موسوی دیگر قایقران بابلسری که دو ماه است قایقرانی را زیر نظر شیما جباری شروع کرده با زمان ۴:۵۱.۱۶ دقیقه اول شد و سیده فاطمه موسوی از قزوین با زمان ۵:۳۱.۱۶ دقیقه در رده دوم قرار گرفت.

 

زهرا حسینی پاروزن نوشهری که دیگر شاگرد شیما جباری است در قسمت جوانان موفق به کسب مقام نشد. او به تازگی قایقرانی را شروع کرده، پس از ۷ جلسه در مسابقات کشوری حاضر  شد. 

 

شایان ذکر است، مسابقات رویینگ قهرمانی جوانان و بزرگسالان کشور به مدت دو روز طی روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان ماه در دریاچه آزادی تهران برگزار شد و تیم سه نفره مازندران از ایستادن بر روی سکوی تیمی رقابت ها باز ماند.

 

این رقابت ها با حضور بیش از ۵۰ پاروزن از ۱۰ استان کشور در مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد. پاروزنان در این دوره از رقابت ها در مواد تک نفره سبک وزن و سنگین وزن در رده سنی بزرگسالان و تک نفره رده سنی جوانان رقابت کردند.
نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0


پربازدیدهای زنگ تفریح
پربازدیدهای ورزش ایران و جهان
کلیه حقوق سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ورزش مازندران، مازندلیگ می باشد